A A+ A++

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnich dniach temat zabudowy Hali Jaworowej często pojawiał się w sieci i wywołał wiele komentarzy. Spora część osób wyraziła swoje niezadowolenie i sprzeciw wobec nowej inwestycji. Obawy spowodowane były chęcią ochrony pięknego miejsca i lokalnej społeczności.

Protest w Beskidach – Hala Jaworowa ma zostać zabetonowana

Inwestor z Hali Jaworowej zabiera głos

Hala Jaworowa to jedna z najładniejszych hal Beskidu Śląskiego, miejsce na trasie Szlaku Kultury Wołoskiej, z której roztaczają się fantastyczne widoki na polskie i czeskie Beskidy.

O temacie zabudowy Hali Jaworowej wspominaliśmy zaledwie kilka dni temu w artykule: “Protest w Beskidach – Hala Jaworowa ma zostać ‘zabetonowana’? Mieszkańcy i turyści sprzeciwiają się. Inwestor projektu postanowił zabrać głos w sprawie i przedstawić swoje plany wobec jednego z najpiękniejszych miejsc Beskidu Śląskiego. 

W komunikacie prasowym inwestor zapewnia, że będzie to obiekt wykorzystujący współczesne rozwiązania ekologiczne oraz najnowsze technologie, które zapewnią energooszczędność i niewielkie obciążenia dla środowiska. Projekt ma być zrealizowany z regionalnych materiałów, przy poszanowaniu lokalnego kontekstu oraz miejscowych tradycji.

Zobacz wideo
Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Nie ma mowy o “betonowaniu” Hali Jaworowej czy realizacji przejazdu do Szczyrku. To kłamstwa i manipulacje

– podkreślają przedstawiciele inwestora.

Jakie są plany na zabudowę Hali Jaworowej?

Inwestor chce przeznaczyć teren Hali Jaworowej na ogólnodostępny teren rekreacyjny służący aktywnościom rodzinnym, wspieraniu swobodnego wypoczynku i turystom, którzy cenią ciszę i otaczającą teren Polany przyrodę. Na szerokim stoku zostaną rozmieszczone ścieżki i szlaki turystyczne, trasy narciarskie, biegowe oraz rowerowe prowadzące w wielu kierunkach. Dzięki temu znajdzie się tu wystarczająco dużo miejsca na różnorodną aktywność rekreacyjną oraz kultywowanie tradycji. Wszystko powstanie w zgodzie z naturą i przy jak największym poszanowaniu krajobrazu. 

– Gmina Brenna aż prosi się o taki właśnie obiekt – mówi Dariusz Gardener, szef rady nadzorczej Green Mountain Investments. – Hotel i baza noclegowa, jaką planujemy zrealizować, będą doskonałym dopełnieniem istniejącej bazy turystycznej i uzupełnieniem obecnej oferty. Skorzystają na tym wszyscy, również działający na terenie gminy operatorzy – dodaje Gardener. – Dziś Brenna, bez odpowiedniej liczby turystów, nie ma wystarczającego potencjału pozwalającego lokalnym przedsiębiorcom na zainwestowanie w rozbudowę istniejących obiektów. Kompleks na Hali taką możliwość im otworzy. 

Według inwestora rzekoma petycja była celowym zabiegiem, który miał na celu zniechęcić lokalnych mieszkańców, a także turystów do planowanego obiektu. Tymczasem, zdaniem inwestora, inwestycja ma przynieść zyski w szczególności mieszkańcom, firmom i usługom, które oferuje ten region. 

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTYLKO U NAS. Ziobro: ”Nie szukamy sporu z PiS”
Następny artykułINTERWENCJA / BYKOWCE: Będzie zmiana lokalizacji masztu?