A A+ A++

Solberg zaskoczył samego siebie. W niektórych momentach w aucie obsługiwanym przez 2C Competition, dorównał bardziej doświadczonym kolegom z zespołu Hyundaia – Thierry’emu Neuville’owi, Daniemu Sordo i Teemu Suninenowi – w trzydniowym rajdzie we Włoszech .

20-latek osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich startów za kierownicą samochodu WRC w mistrzostwach świata. Wcześniej w Arktycznym Rajdzie Finlandii w lutym i Rajdzie Katalonii w październiku, był siódmy, a w czerwcowym Rajdzie Safari nie dotarł do mety.

– Chciałem jechać dalej – powiedział Solberg, którego pilotował Elliott Edmondson. – Kiedy ma się taki samochód, jak Hyundai i20 Coupe WRC, nie ma się ochoty z niego wysiadać. To był fantastyczny tydzień.

Czytaj również:

– Ten rajd był skomplikowany – mówił o finale sezonu 2021. – Z rywalizacji na odcinkach specjalnych położonych w górach, trzeba było przestawić się na ściganie na torze, gdzie drogi były o wiele bardziej techniczne, do pokonania było sporo skrzyżowań, a zakręt przechodził w zakręt. Należało przełączyć się na precyzyjny styl jazdy – kontynuował.

– Do tego pokonywaliśmy szutrowe sekcje na terenie toru. Stanowiło to świetną zabawę i przypomniało czasy, kiedy startowałem w rallycrosie – przyznał. – Zrobiliśmy duże postępy i wynieśliśmy z tego rajdu spore doświadczenie. Niektórzy pytali mnie też, jaka różnica jest między tą imprezą, a poprzednim Rajdem Katalonii, gdzie nie zajęliśmy zbyt dobrego miejsca.

– Odpowiedź brzmi: Pojechaliśmy szybciej. Nigdy nie byłem wcześniej w Hiszpanii, natomiast startowałem w Monzy w zeszłym roku i miałem już pewną wiedzę o tutejszych oesach. Uzyskaliśmy dobrą prędkość. Możliwość walki z kolegami z zespołu była czymś więcej, niż się spodziewałem – zakończył.

Wynik ten z pewnością stanowi dla niego duży zastrzyk pewności siebie przed przyszłym rokiem, kiedy będzie zasiadał za kierownicą fabrycznego Hyundaia i20 Rally1. Zaliczy częściowy program w najwyższej klasie, zmieniając się z Danim Sordo. Sezon rozpocznie od Rajdu Monte-Carlo w dniach 20-23 stycznia.

Czytaj również:

akcje

komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPKP Intercity musi słono zapłacić za opóźnienia
Następny artykułKard. Scola o wewnątrzkościelnej niechęci do papieża Franciszka