A A+ A++

Zapraszamy do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy prac Jacka Świgulskiego. Wystawa “Wszystko dookoła” nosi tytuł niejednoznaczny i metaforyczny, skłaniający do refleksji nad ludzką egzystencją, poszukiwania uniwersalnych prawd w osobistych doświadczeniach. 

30.09.2022, godzina 18.00
Galeria Sztuki Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3

Wstęp wolny
Wystawa czynna od 30.09.2022 r. do 25.11.2022 r.
zamów transport door-to-door>>

Zapraszamy do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy prac Jacka Świgulskiego. Wystawa “Wszystko dookoła” nosi tytuł niejednoznaczny i metaforyczny, skłaniający do refleksji nad ludzką egzystencją, poszukiwania uniwersalnych prawd w osobistych doświadczeniach. Twórca prezentowanych dzieł znany jest jako pejzażysta i badacz kondycji ludzkiego ciała. Bohaterowie obrazów nie mają twarzy, dlatego można się z nimi identyfikować i postawić siebie w tej sytuacji. Malarska wędrówka dotyczy jednak najbardziej samego autora i zakamarków jego duszy.

Jacek Świgulski urodził się w 1977 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2006 roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa i rysunku. W trakcie studiów otrzymał stypendium rządu duńskiego. W latach 1997-2001 studiował także filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Dwukrotnie został wymieniony w Kompasie Młodej Sztuki – rankingu artystów opublikowanym na łamach “Rzeczpospolitej”. Jego malarstwo cechuje ekspresja wyrazu i można je przyporządkować do nurtu młodego figuratywizmu. Od roku 2000 regularnie wystawia prace w państwowych i prywatnych galeriach sztuki w całej Polsce. W dorobku ma już ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, a w 2014 roku prezentował swoją sztukę na zbiorowej wystawie w Amsterdamie. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii i Szwajcarii. Z powodzeniem od lat zajmuje się również edukacją plastyczną, prowadząc autorską pracownię plastyczną dla młodzieży i dorosłych oraz współpracuje z lokalnymi instytucjami oświatowo-kulturalnymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSOK Suwałki: “ex libris”. Juliusz Batura
Następny artykułSOK Suwałki: Dmuchawce, latawce, wiatr… | Razem. Z mamą i tatą.