Zawodnicy Śląska Wrocław, czyli obecnego koszykarskiego mistrza Polski, nie mogą zaliczyć z pewnością bieżących rozgrywek EuroCupu do przesadnie udanych – w swoich pierwszych 12 meczach zdołali oni bowiem zwyciężyć zaledwie raz, z ekipą Trento, która również znajduje się przy dnie tabeli grupy B.

W 13. serii spotkań “Wojskowi” musieli przy tym zmierzyć się z naprawdę niełatwym przeciwnikiem – Turk Telekomem, a na niekorzyść zespołu z Dolnego Śląska działał też fakt, że starcie było rozgrywane na hali w Ankarze, którą tureccy kibice zapełnili po brzegi.

WKS Śląsk Wrocław – Dolomiti Energa Trydent. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Turk Telekom – Śląsk Wrocław w rozgrywkach EuroCup. Przebieg spotkania

Efekt był taki, że już od samego początku meczu każdej akcji Śląska towarzyszyły przeciągłe gwizdy roznoszące się po trybunach. Trudno sądzić, by takie zachowanie faktycznie zdeprymowało graczy wrocławskiego klubu, natomiast początek nie był dla nich zbyt dobry – zaczęło się od “trójki” Francuza Bouteille’a, a niebawem gospodarze szybko dobili do stanu 8:0.

Potem jednak podopieczni Andrej Urlepa zdołali nieco zniwelować tę różnicę do jednego “oczka”, lecz rywale nie dali się już przeskoczyć – pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 19:9 dla nich. Należy jednak nadmienić, że gra TT nie budziła jakichś wielkich zachwytów i wrocławianie zdołali po pewnym czasie przejąć inicjatywę, czego efektem była ich wysoka skuteczność w drugiej odsłonie potyczki (23:15 dla polskiej drużyny licząc tylko kwartę).

W trzeciej części starcia walka była naprawdę zacięta – oba zespoły broniły się skutecznie długimi fragmentami i niewiele przy tym brakowało, by przy przerwie różnica między nimi wynosiła tylko jeden punkt. W ostatniej chwili Serhij Pawłow trafił jednak niestety tylko w obręcz rzucając z dystansu – i było cały czas 55:51 dla Turk Telekomu.

Gdy wybrzmiała końcowa syrena, na tablicy wyników widniał rezultat 76:63 – tym samym ŚW zaliczył niestety czwartą porażkę z rzędu i zaprzepaścił szansę na poprawienie swojej sytuacji w grupie B. Mimo wszystko w pewnych momentach “Wojskowi” mieli swoje szanse na to, by przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Turk Telekom – Śląsk Wrocław w rozgrywkach EuroCup. Wynik meczu, kwarta po kwarcie

Turk Telekom 76:63 Śląsk Wrocław

Kwarta po kwarcie: 19:9, 15:23, 11:10, 21:12

Najlepsi strzelcy – Turk Telekom: Bouteille 18, Taylor 14, Demir 11

Najlepsi strzelcy – Śląsk Wrocław: Morgan 17, Nizioł 12, Bibbs i Parakhouski po 9

As Sportu 2022. Bartosz Zmarzlik kontra Natalia Kaczmarek. Kto zasługuje na trzecie miejsce w plebiscycie? Zagłosuj!