A A+ A++

Śladami przeszłości Łęczycy – Łęczyca dawna i obecna

29.09.2020

autor: UM Łęczyca (mk2)

24 września 2020 roku na terenie naszego miasta została rozegrana gra miejska podczas, której uczestnicy poznawali historię miasta. Szukali zmian w architekturze miejskiej jakie zachodziły na przestrzeni lat. W grze uczestniczyła młodzież z czterech łęczyckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3 i 4, Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej oraz Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Pięć drużyn rywalizowało ze sobą rozwiązując zadania w poszczególnych Punktach Kontrolnych, znajdujących się w charakterystycznych dla Łęczycy miejscach.

Do zadań z historii miasta przygotowano plansze z fotografiami budynków już nie istniejących takich jak Cerkiew prawosławna ,Synagoga czy kościół ewangelicko-augsburski. Pomocne okazały się puzzle z Synagogą oraz słownik łacińsko-polski do tłumaczenia łacińskich sentencji. Grę urozmaiciły postacie Żyda, niemieckiego ewangelika, Rajcy miejskiego i Diabła Boruty szlachcica, który witał wszystkich na dziedzińcu łęczyckiego zamku i zadawał zagadki. Ostatnim zadaniem było zrobienie pająka ze słomy i bibuły. Wszystkie drużyny poradziły sobie wspaniale. Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy pod kierunkiem Pani Danuty Domińczak.

Gratulujemy wszystkim drużynom. Dziękujemy za wspólną zabawę i odkrywanie miejsc naszego miasta.

Grę zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przy współudziale Biblioteki Pedagogicznej, Muzeum w Łęczycy, Punktu Informacji Turystycznej, Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej.

Gra miejska „Śladami przeszłości Łęczycy – Łęczyca dawna i obecna” odbyła się w ramach projektu „Łęczyckie podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

tekst i zdjęcia: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEko-Okna chcą zatrudnić ponad tysiąc pracowników
Następny artykułEkspres do kawy wydobywał… kryptowaluty