A A+ A++

Skórzyński został zawieszony po tym jak w mediach społecznościowych pojawiły się maile, które rzekomo wyciekły ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. W jednej z wiadomości minister miał radzić się dziennikarza jak odpowiedzieć na pytania dziennikarki oko.press. – Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden, podkreślam – w żaden sposób – nie „doradzałem” ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi – zapewniał wówczas Skórzyński. Dodał, że w skrzynce posiada 26 tys. nieodczytanych wiadomości.

Kilka dni później wyciekły kolejne e-maile. Wynikało z nich, że dziennikarz pomagał Dworczykowi w opracowaniu komunikatu dotyczącego szczepień przeciwko koronawirusowi. Wówczas doszło do zawieszenia Skórzyńskiego w „Faktach” i TVN24. Zwolennicy opozycji ostro atakowali dziennikarza TVN, ale kolejny wyciek nie był tak jednoznaczny. Wynikało z niego, że Skórzyński namówił Dworczyka do udziału w nagraniu dla programu „Czarno na białym”, gdzie ministrowi zadano wiele niewygodnych pytań.

W związku z dochodzeniem TVN24 w kolejne piątki nie nadawał kolejnych odcinków programu „Sprawdzam”, autorskiej audycji Skórzyńskiego – realizowanego na żywo cyklu, w którym newsy oddzielane są od fake-newsów, a także prezentowane są dziurawe przepisy i tych, którzy za nimi stoją. Do programu zapraszani byli również goście związani z danym tematem, który aktualnie był poruszany.

Oświadczenie TVN Grupy Discovery

Postępowanie wyjaśniające TVN Grupy Discovery trwało niemal miesiąc. Dopiero dzisiaj grupa opublikowała komunikat na Twitterze.

– W związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery – poinformowano.

Krzysztof Skórzyński nie będzie zajmować polityką, ani pracować dla “Faktów” TVN.

TVN Grupa Discovery nie precyzuje jakie formaty ma prowadzić.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl – tysiące ogłoszeń o pracę

Z naszych ustaleń wynika, że TVN24 w trybie nagłym definitywnie ściągnął z anteny audycję „Sprawdzam”. Na chwile obecną w kolejnych tygodniach stacja w piątki o 20.00 nadawać będzie dłuższe wydanie „Faktów po Faktach”.

Portal Wirtualnemedia.pl ustalił, że aktualnie stacja pracuje nad zagospodarowaniem dotychczasowego pasma „Sprawdzam” w ramówce TVN24. Na chwile obecną nie wiadomo, do jakiego programu dołączy Skórzyński. Nie wykluczone, że dziennikarz w stacji otrzyma nowy program.

Skórzyński w TVN od 15 lat

Krzysztof Skórzyński pracuje w TVN od początku 2006 roku. Najpierw był związany z TVN24, gdzie przygotowywał m.in. materiały i wejścia na żywo z Sejmu. W 2010 roku dołączył do zespołu „Faktów” TVN. Od jesieni 2020 roku był gospodarzem „Sprawdzam”, emitowanego w TVN24 w piątki o godz. 20.

Średnia widownia cyklu w sezonie 2020/2021 wyniosła 572 tys. osób, co przełożyło się na 4,20 proc. udziału TVN24 wśród wszystkich widzów, 2,42 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 2,52 proc. w grupie 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl. Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 5,36 proc.

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 5,36 proc.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAnna Natasza Górecka na nowym stanowisku w oS3
Następny artykułApple może zmniejszyć produkcję iPhone 13. Wszystko przez wadliwe łańcuchy dostaw