A A+ A++

Czterokrotny mistrz Polski tej kategorii za sterami BMW S1000RR trzykrotnie sięgał w tym roku po podium w wyścigach Alpe Adria i do samego końca walczył o mistrzostwo, kończąc tegoroczne zmagania na wysokim, trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w stawce aż 23 punktujących zawodników z całej Europy.

Na szóstym miejscu w tabeli swój debiutancki sezon za sterami BMW M1000RR zakończył zaledwie 18-letni Oleg Pawelec, który wystartował w tylko czterech wyścigach Alpe Adria, ale wszystkie kończył na podium, w tym dwa na jego najwyższym stopniu. Oleg sięgnął także po tytuł mistrza Polski klasy Superstock 1000, wygrywając wszystkie wyścigi, w których wystartował.

Już podczas poprzedniej rundy Alpe Adria na słowackim torze Slovakiaring tytuł w klasie Superstock 1000 zapewnił sobie zaledwie 16-letni Milan Pawelec, który za sterami BMW M1000RR wywalczył aż siedem zwycięstw.

Z mistrzostwem w kieszeni, w ostatniej rundzie Alpe Adria Milan wystartował w ramach treningu w klasie Supersport 300, wygrywając oba wyścigi na torze Grobnik i kończąc sezon na dziewiątym miejscu w tabeli.

Wcześniej bracia Pawelec zadebiutowali także w mistrzostwach Niemiec klasy IDM Superstock 1000 i w barwach BMW Sikora M Motorsport zdominowali rywalizację na torze Hockenheim

– Dla całego zespołu BMW Sikora M Motosport to był wyjątkowy i niezapomniany sezon – mówi lider bielskiej ekipy, Ireneusz Sikora. – Przez cały rok wszyscy członkowie naszego teamu pracowali na najwyższych obrotach, pokazując nie tylko wyjątkowy profesjonalizm, ale także potwierdzając ogromny potencjał nowego modelu BMW M1000RR i opon Pirelli.

– Debiutując na BMW w naszych barwach, bracia Pawelec wprawili w osłupienie całą wyścigową Europę, nie tylko bijąc kolejne rekordy toru, ale też dominując zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Dla mnie osobiście to był również bardzo udany rok, który upłynął pod znakiem kolejnych sukcesów sportowych, a także udanej organizacji kolejnej edycji pucharu BMW M Cup. Bardzo dziękujemy za ten sezon wszystkim naszym partnerom i kibicom, a jednocześnie nie możemy już doczekać się tego, co przyniesie rok 2024.

informacja prasowa

Photo by: BMW Sikora M Motorsport,

Ireneusz Sikora, BMW S1000RR

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Відкладали два роки” – дружина Тищенка здійснила мрію сина (фото)
Następny artykułОбшуки в Дубінського: ДБР та СБУ розслідують причетність депутата до схеми виїзду ухилянтів