Rywalizacja o 5. miejsce odbywała się w formule dwumeczu. W pierwszym spotkaniu Asseco Resovia wygrała we własnej hali 3:1 (25:23, 22:25, 25:22, 25:19). Zatem Trefl musiał nie tylko wygrać mecz rewanżowy, lecz także okazać się lepszym w tzw. złotym secie.

Jakie zmiany w Treflu?

Jednak do złotego seta w ogóle nie doszło, gdyż Asseco Resovia dość pewnie wygrała spotkanie 3:0. Chociaż Trefl postawił rywalom duży opór zarówno w pierwszej partii (przegranej 30:32), jak i trzeciej (26:28). Tylko drugiego seta goście wygrali bardzo pewnie do 18. Gdański zespół zakończył zatem rozgrywki na 6. miejscu. Po wywalczeniu 3. pozycji w fazie zasadniczej apetyty były trochę większe, ale ogólnie cały sezon w wykonaniu podopiecznych Michała Winiarskiego trzeba uznać za udany.

Mecz z Asseco Resovią był ostatnim rozegranym w takim składzie przez zespół Trefla. Ważne kontrakty na kolejny sezon mają tylko Łukasz Kozub, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Mordyl, Maciej Olenderek oraz kontuzjowany obecnie Mateusz Mika, jednak trener Winiarski zapewnia, że zmian personalnych w zespole będzie niewiele.

Według nieoficjalnych informacji z zespołem na pewno pożegna się tylko jeden podstawowy zawodnik – rozgrywający Marcin Janusz (mocno zainteresowana jego pozyskaniem jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle). Poza tym odejść mają libero Fabian Majcherski, środkowy Seweryn Lipiński oraz wypożyczony na ten sezon z Vervy Warszawa przyjmujący Mateusz Janikowski.

Sytuacja pozostałych zawodników – w tym Mariusza Wlazłego, Bartłomieja Lipińskiego, Moritza Reicherta czy Pablo Crera – stoi pod znakiem zapytania, ale każdy z nich może zostać w Treflu.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia 0:3

Sety: 30:32, 18:25, 26:28

Trefl: Janusz, Reichert, Urbanowicz, Wlazły, Lipiński, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Pietruczuk, Janikowski.

Asseco Resovia: Drzyzga, Szerszeń, Hain, Butryn, Cebulj, Tammemaa, Potera (libero) oraz Woicki, Domagała.