Czechy po raz pierwszy w historii przegrały z Austrią, wliczając MŚ i igrzyska olimpijskie. Dla nich była to już druga przegrana w turnieju, wcześniej pokonali Wielką Brytanię 5:1 i ulegli Szwecji 3:5.

Czesi do spotkania przystąpili z siedmioma graczami NHL. Gola otwarcia w pierwszej tercji strzelił ich kapitan Roman Cervenka. Później przez niemal dwie pełne części gry wynik się nie zmieniał. Dopiero Brian Lebler wyrównał na 37,6 sekundy przed końcem regulaminowego czasu. W dodatkowych pięciu minutach rezultat pozostał nierozstrzygnięty. W serii rzutów karnych jedynie Peter Schneider pokonał bramkarza i sukces Austrii stał się faktem.