A A+ A++

Senny początek roku na GPW

Data dodania: 2023-01-02 (17:27)
Komentarz giełdowy XTB

Pierwsza sesja giełdowa w Nowym Roku upłynęła dość sennie, z niewielką ilością fundamentalnie istotnych informacji oraz dość rachitycznym zachowaniem indeksu WIG20. W dniu dzisiejszym zostały opublikowane szacunki portalu Sensor Tower dot. przychodów uzyskiwanych przez Ten Square Games oraz Huuuge Games. Producent Fishing Clash według ww. portalu osiągnął w grudniu przychody równe 6 mln USD – na poziomie porównywalnym z wynikiem osiągniętym w listopadzie.

Szacunkowe przychody z gry Fishing Clash będącej najbardziej dochodową grą w portfolio spółki wyniosły w grudniu 4 mln USD, również porównywalnie z wynikiem osiągniętym w listopadzie.

Poznaliśmy również szacunkowe wyniki drugiego znaczącego producenta gier mobilnych. Według portalu Sensor Tower, Huuuge również odnotował przychody w grudniu na poziomie porównywalnym z listopadowymi, które wynosiły ok 15 mln USD.

Spółką, która dzisiaj cieszyła się szczególnym zainteresowaniem inwestorów była GreenX Metals, której akcje zyskały ponad 38% ponieważ spekulacje prasowe rozpaliły wyobraźnię inwestorów wokół możliwego wygrania sporu z Polską. Spółka może uzyskać odszkodowanie opiewające na blisko 737 mln GBP (ok. 4 mld PLN). Według doniesień dziennikarzy Gazety Polskiej jednym z dowodów GreenX Metals w sporze jest prywatna korespondencja telefoniczna byłych szefów jednej z największych firm z polskiej branży węglowej. Australijska firma zarzuca Polsce naruszenia unijnego Traktatu Karty Energetycznej, które w efekcie miały pozbawić ją kluczowych inwestycji w lubelskim zagłębiu węglowym m.in. w okręgu Dębieńsko oraz Jan Karski. Według GreenX rozwój biznesu w Polsce został zablokowany, przez faworyzowanie spółek skarbu państwa m.in. JSW i Bogdanki. Nie jest jednak jasne jak ew. wygrana wpłynie na walory posiadane przez akcjonariuszy, spółka jak dotąd nie poinformowała w szczegółowy sposób akcjonariatu o tym w jaki sposób zamierza rozporządzić ew. odszkodowaniem.

Źródło: Maciej Kietliński, Ekspert Rynku Akcji XTB

Dom Maklerski X-Trade Brokers

Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzeleciał ponad dwa miliony kilometrów i trafił do hangaru NASA. Pojazd Orion czekają testy
Następny artykułBiałoruś zmienia prawo. Dożywotnie miejsce w parlamencie dla Łukaszenki