A A+ A++

Przewodniczącym państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii został dr hab. Błażej Kmieciak. Powołano również pozostałych członków komisji.

26 września 2019 roku w życie weszła ustawa o państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości wobec małoletnich poniżej 15 r.ż. Skład osobowy komisji kompletowano przez niemal rok.

Wczoraj wszystkich siedmiu członków komisji złożyło ślubowanie przed Sejmem. W jej skład wchodzą następujące osoby: Barbara Chrobak, Hanna Elżanowska, Andrzej Nowarski – powołani przez Sejm; Agnieszka Rękas – powołana przez Senat; Justyna Kotowska – powołana przez prezydenta; Elżbieta Malicka – powołana przez premiera i Błażej Kmieciak, powołany przez rzecznika praw dziecka i wybrany na przewodniczącego komisji drogą głosowania. Kandydaturę Kmieciaka poparło 244 posłów, 173 było przeciw, 34 wstrzymało się od głosu.

Błażej Kmieciak to doktor habilitowany nauk prawnych z doktoratem z socjologii, absolwent resocjalizacji, ma ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego i bioetyki. Odbywał rozmaite kursy międzynarodowe ze stosowania praw dziecka w praktyce oraz przeciwdziałania przemocy w odniesieniu do dzieci. Ma duże doświadczenie praktyczne w dziedzinie ochrony praw dzieci i rodziny.

Do zadań powołanej na mocy ustawy z września ubiegłego roku Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 ma należeć m.in. wydawanie decyzji o wpisywaniu przestępców do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, informowanie odpowiednich organów o podejrzeniach popełnienia przestępstwa pedofilii, a także identyfikacja zaniedbań w zakresie wyjaśniania przypadków pedofilii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDietetyk online. Czemu warto skorzystać z tej formy pomocy?
Następny artykułPolicja: #JestAkcja – na pontonie z „BOA”