A A+ A++

Rowerzyści skarżą się na pozostawiane na nowej ścieżce rowerowej przy ul. Rejowieckiej samochody. Mieszkańcy zamiast wjechać nimi na swoje posesje, łamią przepisy i parkują auta na drodze dla rowerów oraz chodniku dla pieszych, utrudniając przejazd i przejście. – Co na to policja i straż miejska?

Sezon rowerowy w pełni, a cykliści korzystają z nowych ścieżek powstałych w ramach przebudowy krajowej „Dwunastki”. Niestety, są na nich utrudnienia. Na ul. Rejowieckiej mieszkańcom pozostał nawyk sprzed remontu, kiedy to na podjazdach, często też chodnikach, zostawiali swoje auta, choć równie dobrze mogli wjeżdżać nimi na posesje.

Rowerzyści skarżą się, że pozostawione na ścieżce rowerowej samochody powodują utrudnienia w jeździe. Problemy mają też piesi, bo auta w części zajmują chodnik. Jeden z nich przysłał do naszej redakcji zdjęcie, na którym widać zaparkowane dwa pojazdy. Właściciel srebrnej Toyoty zostawił auto na drodze dla rowerów, z kolei kierowca czarnego Forda zajął część chodnika.

– Od lat jeżdżę rowerem przez ul. Rejowiecką i przy drodze serwisowej w kilku miejscach bardzo często były zaparkowane samochody – opowiada rowerzysta. – Właściciele domów, mimo że mają podwórza i mogą tam zostawiać swoje auta, uważają, że nic się nie dzieje, gdy zaparkują przed posesją. Nic mylnego, nie dość że łamią przepisy, to narażają rowerzystów i pieszych na niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że mieszkańcy podejdą do problemu ze zrozumieniem i będą parkować na swoich posesjach.

Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma w sprawie niezgodnego z prawem parkowania na ścieżce rowerowej i chodniku przy ul. Rejowieckiej, urzędnicy zwrócili się do policji i straży miejskiej z wnioskiem o podejmowanie skutecznych interwencji.

– Co kilkanaście metrów znajdują się znaki pionowe, informujące użytkowników ruchu o chodniku i ścieżce rowerowej. Dodatkowo są malowane również znaki poziome na powierzchni ścieżki i chodnika. Niestety, niekiedy kultura jazdy, a w zasadzie kultura i umiejętność korzystania z infrastruktury drogowej, pozostawia wiele do życzenia. W celu jej poprawy straż miejska wraz z chełmskim WORD-em zainicjowały akcję informacyjno-ostrzegawczą. Kierowcy, którzy zaparkowali pojazd niezgodnie z przepisami, wyjątkowo są karani „żółtą kartką”. Ma być to ostrzeżenie, ale jednocześnie z walorem edukacyjnym – mówi Damian Zieliński z Biura Prasowego. (s)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzlak Orlich Gniazd. Gdzie są słynne zamki?
Następny artykułFestiwal Bomba Megabitowa – kulminacja obchodów 100. urodzin Lema