A A+ A++

Podczas rejsu statkiem po Wiśle, odprawione zostało 14 maja pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza nabożeństwo majowe. W modlitwie wzięli udział m.in.: kapłani, siostry zakonne, klerycy, wierni z diecezji sandomierskiej oraz turyści.

W trakcie rejsu bp Krzysztof Nitkiewicz zachęcał uczestników do powierzenia się opiece Matce Bożej, która na wzburzonych falach życia wskazuje drogę do bezpiecznego portu. Na zakończenie udzielił błogosławieństwa.

Uczestnicy majówki śpiewali Litanię Loretańską oraz pieśni maryjne, które prowadziła schola z parafii pw. św. Józefa w Sandomierzu oraz klerycy sandomierskiego seminarium. Śpiewając słowa Litanii Loretańskiej, wychwalali Maryję oraz wzywali jej orędownictwa. Nabożeństwo zakończone zostało Apelem Maryjnym.

Statek, którym dowodził Tadeusz Prokop, kapitan żeglugi śródlądowej, najpierw popłynął w górę rzeki do wzgórza Salve Regina, gdzie od czasu najazdów tatarskich oddawana jest cześć Matce Bożej. Następnie rejs kontynuowany był w stronę Gór Pieprzowych.

Nabożeństwo majowe na statku, stało się już sandomierską tradycją. Organizowane jest z inicjatywy biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza od 2018 r. Od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiłkarze Fabloku przegrali z Libiążem. Kończyli mecz w dziesiątkę (ZDJĘCIA)
Następny artykułNa różne sposoby i w różnym czasie