A A+ A++

Diecezjalne spotkanie i czuwanie modlitewne przedstawicieli wspólnot dla Intronizacji Serca Jezusowego odbyło się w przeddzień uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, 23 czerwca w Sandomierzu.

W bazylice katedralnej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlono się w intencjach przebłagalnych oraz o łaskę oddania polskich rodzin i ludzkich serc Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz podziękował siostrom i braciom ze wspólnot intronizacyjnych za gorliwą modlitwę i zaangażowanie w parafiach.

– Wasze proporce z wizerunkiem Chrystusa Króla są znakiem żywotności wspólnoty. Znakiem jej duchowej jakości. Mówią, że powierzyła się ona Boskiemu Sercu, które „tak bardzo ukochało ludzi” – podkreślał hierarcha.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Kania, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa. W kazaniu, odwołując się do Ewangelii z dnia, wskazał na podobieństwo między dzisiejszym człowiekiem a kapłanem Zachariaszem, ojcem św. Jana Chrzciciela.

– Każdy z nas, kiedy staje przed Bogiem na modlitwie, powierzając Mu swoje sprawy, ma nadzieję, że zostanie wysłuchany. Jednak kiedy spełnia się nasza prośba, to nie dowierzamy. Stajemy się niemi. Nie wierzymy, że Bóg mógł nas tak szybko wysłuchać. Taka postawa rodzi pytanie o naszą wiarę – mówił kaznodzieja.

Jak poinformował ks. Stanisław Olszówka, diecezjalny opiekun duchowy wspólnoty, w całej diecezji sandomierskiej działa ponad 60 wspólnot intronizacyjnych. Głównym zadaniem członków wspólnot jest adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, koncentrowanie się i oddanie się Sercu Jezusa oraz stawianie Jezusa na pierwszym miejscu w swoim życiu.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBp Włodarczyk: przytulamy się do Serca Jezusa
Następny artykułWestfield Arkadia i Legia Schools ze sportowymi sobotami przed galerią