A A+ A++

Fabryka Samsunga w Taylor pozwoli koreańskiej firmie na zwiększenie produkcji półprzewodników, co ma przełożyć się zaspokojenie popytu i stabilizację globalnego łańcucha dostaw. Jak wiadomo, niedobory chipów to obecnie globalny problem, z którym zmaga się wiele branż.

W amerykańskim zakładzie Samsunga produkowane będą mikroprocesory przeznaczone do zastosowań w urządzeniach i aplikacjach mobilnych, komunikacji 5G, zaawansowanych obliczeniach oraz sztucznej inteligencji.

Szacowane 17 mld dolarów zostanie przeznaczone na budynki, maszyny i sprzęt. Samsung chwali się, że to jego największa w historii inwestycja w USA, gdzie zaczął działać w 1978 roku.

Łącznie z planowaną fabryką w Taylor koreański producent zainwestował w USA ponad 47 mld dolarów. Obecnie firma zatrudnia za oceanem ponad 20 tys. pracowników.

Budowa fabryki ma ruszyć w pierwszej połowie 2022 roku, a rozpoczęcie produkcji pierwszych układów planowane jest na drugą połowę roku 2024. W zakładzie, który zajmie teren ponad 5 mln metrów kwadratowych, pracę ma znaleźć ponad 2 tys. osób.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Saving Simon” w świątecznej reklamie Apple
Następny artykułBurger Drwala znów w ofercie McDonald's