A A+ A++

Od środy rano odbywa się strajk ostrzegawczy na berlińskim lotnisku (BER). W strajku zorganizowanym przez związek zawodowy Verdi biorą udział pracownicy spółek działających na lotnisku, pracownicy obsługi naziemnej i bezpieczeństwa – informuje dpa. Akcja ma trwać do wieczora.

Samoloty uziemione. Całodobowy strajk ostrzegawczy na lotnisku w Berlinie
fot. Hannibal Hanschke / / Reuters

Verdi zapowiedział środowy strajk w poniedziałek wieczorem, po zakończeniu negocjacji z pracodawcą. Ruch pasażerski na lotnisku został w dniu dzisiejszym wstrzymany – hale były puste. „Przybyło tylko kilku pasażerów, którzy nie dowiedzieli się o odwołaniu lotów w odpowiednim czasie lub nie zostali poinformowani przez linie lotnicze” – dodaje dpa.

Planowo w środę miało odbyć się 300 startów i lądowań z udziałem 35 tys. pasażerów. Wszystkie te loty zostały odwołane. „Poprzez dzisiejszy strajk ostrzegawczy Verdi chce zwiększyć presję na pracodawców przed kolejnymi negocjacjami, zaplanowanymi na 30 stycznia (usługi naziemne) i 8 lutego (spółka lotniskowa)” – dodaje dpa.

Związek zawodowy domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie na jednego pracownika na okres jednego roku. Do tej pory pracownikom spółki lotniskowej zaproponowano wypłatę jednorazowej rekompensaty w kwocie 2 tys. euro na osobę. (PAP)

mszu/ mms/

Źródło:PAP
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMalarskie meandry Mariusza Kiryły
Następny artykułBrzesko. Futsal: Awans dziewczynek w kategorii U15 / zdjęcia