A A+ A++

Dane o wykształceniu, karierze zawodowej, kwalifikacjach lub umiejętnościach osoby na urzędzie są informacją publiczną.

Odzwierciedlają bowiem poziom kompetencji i zdatności do wykonywania władzy publicznej – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie.


Skargę złożyła kobieta, która wcześniej wystąpiła do dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w L. o udostępnienie informacji, na jakich stanowiskach pracowała poprzednio w spółce z o.o., jaką miała umowę o pracę,krążą bowiem wiadomości, że nie były to stanowiska kierownicze.

Czytaj także:

W tle wniosku kryły się wymagania, przewidziane w ustawie o działalności leczniczej, dotyczące zatrudnienia w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą. W tym wymóg posiadania co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończonych studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletniego stażu pracy.

Wnioskodawczyni uważała, że skoro dyrektor SP ZOZ jest osobą pełniącą funkcję publiczną, informacje o kwalifikacjach, wykształceniu czy stażu pracy są również publiczne. Mimo wniesienia skargi do sądu dyrektor SP ZOZ podtrzymał stanowisko, że informacja o przebiegu pracy zawodowej nie stanowi informacji publicznej.

Sąd ocenił natomiast, że istota sprawy sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, czy informacje, których udostępnienia domaga się skarżąca, stanowią informację p … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBranża fitness pozywa państwo za lockdown. Chce odszkodowania
Następny artykułKoronawirus. Po protestach ponownie otwarte wszystkie przejścia graniczne ze Słowacją