A A+ A++

– Pan prezydent od wielu lat zabiega o to, aby ten piękny budynek, gmach Zamku Rzeszowskiego mógł mieć bardziej dostępną formułę działania, która oddawałyby jego charakter i historyczne znaczenie dla miasta – powiedział minister Ziobro. Dodał, że wspólne działania prezydenta Ferenca i wiceministra Warchoła doprowadziły do podpisania listu intencyjnego w tej sprawie.

Z kolei prezydent Ferenc przypomniał, że miasto o przekazanie Zamku Lubomirskich zabiegało od dwunastu lat. – Konkretne decyzje zostały podjęte. Jestem przekonany, że w tej chwili temat nabierze szybkiego tempa działania, że będzie budowany nowy budynek Sądu Okręgowego, a Zamek przejdzie do dyspozycji kultury zarówno Rzeszowa, jak i Podkarpacia – mówił. W ocenie Ferenca, może to nastąpić w ciągu trzech lat.

Natomiast wiceminister Warchoł poinformował, że bezpośrednio po podpisaniu listu intencyjnego zlecone zostały operaty szacunkowe obu nieruchomości oraz badania geologiczne działki, na której ma stanąć nowy budynek Sądu Okręgowego. Warchoł … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPartie obiecują wyborcom tysiące mieszkań
Następny artykułLubartowski szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów