A A+ A++

Jeżeli chodzi o kwestie związane z przedłużeniem obecnych zasad sanitarnych, to w rządzie trwa dyskusja o tym, w jaki sposób ewentualnie je zmodyfikować. W najbliższym czasie – żeby była jasność – pierwsze tygodnie października, na razie nie ma rekomendacji, aby były one zaostrzone w stosunku do aktualnie obowiązujących – stwierdził w czwartek Piotr Müller.

Rzecznik był pytany o ewentualne zmiany obostrzeń w związku z rosnącą liczbą nowych zakażeń. W czwartek było to Blisko 1 tys. nowych zakażeń koronawirusem

– Obserwujemy sytuację epidemiologiczną na bieżąco. Czym innym jest kwestia liczby nowych zachorowań. Ten wskaźnik jest bardzo istotny, ale jego rola uległa modyfikacji w stosunku do roku ubiegłego, ponieważ obecnie mamy szczepionki. Najbardziej istotne jest więc to, w jaki sposób osoby, które są chore, przechodzą zachorowanie, czy wymagają hospitalizacji, jaka jest możliwość objęcia wszystkich osób, które tego potrzebują niezbędną opieką medyczną. To są przesłanki, które będą stały za tym, aby ewentualnie zaostrzać ograniczenia, czy wprowadzać jakieśnowe zasady epidemiczne – wyjaśnił rzecznik rządu.

Przypomniał też, że co do zasady, do limitów w liczbie osób, które dotyczą np. zgromadzeń nie będą wliczane osoby zaszczepione. Jak dodał, ma to zachęcić do tego, aby zwiększyć liczbę szczepień.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBogdan Zalewski w internetowym radiu RMF24: czy kryzys energetyczny skieruje Europę pod prąd obecnej polityki?
Następny artykułPsy czekają na wybieg