A A+ A++

Angelika Ollik

Okazuje się, że jest gros klientów, które przychodzi tylko po węgiel rządowy. Jest to specyficzna forma klienta, która tylko przychodzi po węgiel rządowy, nawet jeżeli byłby droższy od innego węgla, to chce ten węgiel rządowy, bo uważa, że jest najlepszy – mówi wiceburmistrz Adam Kopczyński.


Ostatnie dwa tygodnie poprzedniego roku były problematyczne dla gminy miejskiej Chojnice pod względem zakupu i zbycia rządowego surowca. – Jeśli chodzi o współpracę zarówno z PGE, jak i wojewodą, jeżeli chodzi o sprzedaż węgla – mieliśmy tutaj dużo sprzecznych informacji w kwestii zamówień, awizo i odbioru. Z jednej strony otrzymywaliśmy maile, że wstrzymane są transporty na czas nieokreślony powołując się na warunki pogodowe. Inna gmina, nasza siostrzana, otrzymywała informacje także, że jest to wstrzymane, ale ze względu na brak możliwości sortowania – poinformował wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Dezinformacja wstrzymała sprzedaż na całe dwa tygodnie, bowiem w międzyczasie spółka poprzez media zapewniała o ciągłości sprzedaży i zaprzeczała informacjom o braku węgla w porcie wysyłając jednocześnie sprzeczny z tym komunikat do Urzędu Miasta.

Aktualnie z nowym rokiem sprzedaż ponownie ruszyła i z 550 ton poprzednio zamówionego węgla miasto sprzedało już 400 ton. Na tę chwilę w MOPS-ie złożonych jest 778 wniosków na łącznie ok. 1000 ton surowca, czyli po zbyciu pierwszej tury, samorząd prawdopodobnie domówi kolejne 450 ton, lecz  dopiero po zweryfikowaniu ilości wpłat od mieszkańców.

Sytuacja w porcie się poprawiła. Po tych wszystkich niejasnościach i dysonansie informacyjnym zmniejszono ilość szczebli, którą musimy przejść jeżeli chodzi o zamawianie węgla. Teraz zamawiamy węgiel bezpośrednio już w porcie, a wcześniej mieliśmy dwa szczeble w PGE i dopiero potem to zamówienie docierało do portu – mówił wiceburmistrz Kopczyński. Zniknęły dzięki temu kilkunastogodzinne kolejki, które pojawiały się przy odbiorze surowca.

Mieszkańcy – jak wskazuje zastępca burmistrza – wolą węgiel rządowy, nawet jeśli na rynku jest tańsza opcja. W Chojnicach pojawił się skład, który sprzedaje surowiec po cenie 1900 zł, lecz jak twierdzi urzędnik, nie stanowi to zagrożenia dla sprzedaży węgla rządowego. – Okazuje się, że jest gros klientów, które przychodzi tylko po węgiel rządowy. Jest to specyficzna forma klienta, która tylko przychodzi po węgiel rządowy, nawet jeżeli byłby droższy od innego węgla, to chce ten węgiel rządowy, bo uważa, że jest najlepszy. Dodajmy, że cena węgla sprzedawanego przez samorządy wynosi 2 tys. zł za tonę.

Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzęstochowskie Informacje.: [MOTORYZACJA] UMÓW SIĘ NA SERWIS ONLINE
Następny artykułZaginięcie Emanueli Orlandi. Watykan wznowił śledztwo