A A+ A++

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał umowy potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z wójtem gminy Szaflary Rafałem Szkaradzińskim.

– To środki w ramach naboru dodatkowego, przygotowanego z myślą o małych remontach, szybkich pracach naprawczych i poprawie nawierzchni. Niejednokrotnie nie jest konieczne przeprowadzanie generalnej modernizacji, a wystarczy tzw. remont nakładkowy. Prawie 5,4 mln zł przeznaczone zostało dla samorządów z powiatu nowotarskiego, w tym prawie 438 tys. zł dla gminy Szaflary – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podpisane dziś dwie umowy pozwolą wyremontować prawie 1 km dróg gminnych. Prace dotyczyć będą odcinków ul. Do Cieślów w miejscowości Bańska Wyżna oraz os. Janiki w Maruszynie.

W przypadku odcinka w Maruszynie dofinansowanie wyniesie 50% wartości całej inwestycji, a w przypadku drogi w Bańskiej Wyżnej 80%.

– Bilans RFRD w Małopolsce jest imponujący. Łącznie prawie 1,3 mld zł; ponad 1,2 tys. km odcinków dróg objętych pracami i 1173 zadania! Małopolska stała się wielkim placem budowy. A przypomnę, że do Małopolski w naborze na rok 2024 mogą trafić rekordowe środki: prawie 229 mln zł na nowe zadania i do tego prawie 72 mln zł na zadania wieloletnie! Konsekwentnie poprawiamy stan infrastruktury drogowej, bo to są konkrety, które służą wszystkim mieszkańcom – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Źródło: MUW, r/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKacper Kuszewski sprzedał pamiątkę z dzieciństwa. Padły słowa o ojcu
Następny artykułБуде складно – Данілов розказав про підготовку країни до зими