A A+ A++

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej służy wdrożeniu m.in. dyrektywy (2019/2177) dotyczącej zmian w funkcjonowaniu Europejskich Organów Nadzoru oraz dyrektywy (2015/2366) dotyczącej usług płatniczych. Zawiera też regulacje dot. wykonywania umów ubezpieczenia przez zakłady ubezpieczeń w związku z Brexitem.

“Projekt dostosowuje polskie prawo do przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej. Chodzi o dokonanie zmian związanych z wejściem w życie unijnych regulacji dotyczących Europejskich Urzędów Nadzoru (ESAs). Na ESAs składają się: Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych oraz Europejski Urząd Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych. Urzędy te powstały jako odpowiedź na kryzys finansowy z lat 2007–2008, a ich celem jest wzmocnienie stabilności i efektywności systemu finansowego UE oraz poprawa ochrony konsumentów i inwestorów” – czytamy w komunikacie.

Przechowywanie instrumentów finansowych jest z 23-proc. VAT
Przechowywanie instrumentów finansowych jest z 23-proc. VAT

Zobacz również

Zmiany dotyczyć mają przepisów z zakresu działalności dostawców usług w zakresie udostępniania informacji.

“Dotychczas dostawcy ci uzyskiwali zezwolenia oraz byli nadzorowani przez krajowe organy nadzoru. Po zmianach, udzielanie zezwoleń dostawcom usług w zakresie udostępniania informacji oraz nadzór nad nimi zostanie przeniesiony w większości do Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych. Niektórzy dostawcy, których dz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBastion zbiera fundusze na nową siedzibę – FILM, FOTO
Następny artykułPrzedłużenie okresu wypłaty zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonego w KRUS do 17 stycznia 2021 r.