A A+ A++

Chodzi o projekt noweli ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Przyszła nowela uchylać będzie obowiązujące przepisy, które wyłączały wymóg uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przy składaniu wniosku o zmianę koncesji przy jednorazowym wydłużeniu terminu obowiązywania koncesji na wydobywanie węgla kamiennego, węgla brunatnego oraz siarki.

 Reklama

W projekcie, który powstał w resorcie klimatu i środowiska wskazano, że jednorazowe wydłużenie koncesji – bez uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w celu zachowania ciągłości prowadzenia wydobycia wymienionych kopalin – było możliwe wyłącznie bez rozszerzania zakresu koncesji oraz gdy wydłużenie koncesji uzasadnione było racjonalną gospodarką złożem, a w przypadku wydobywania węgla brunatnego – do 6 lat.

“Obecnie brak jest ratio legis, aby w obrocie prawnym funkcjonowały przepisy pozwalające na jednokrotne wydłużanie terminu obowiązywania koncesji na wydobywanie ww. kopalin bez uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach” – podkreślono w uzasadnieniu ustawy.

Dodano w nim ponadto, że uchylenie obowiązujący przepisów w tej sprawie ma również na celu wyeliminowanie wątpliwości dotyczących ich potencjalnej niezgodności z przepisami unijnymi.

Rząd zajmie się we wtorek także projektem noweli o gospodarce nieruchomościami. Celem nowych przepisów – według resortu rozwoju, pracy i technologii jest usprawnienie gospodarowania nieruchomościami publicznymi m.in. poprzez uproszczenie procedury dotyczące zgody na ich dzierżawę.

Projektowane przepisy mają na celu uproszczenie m.in. procedury wyrażania zgody na wydzierżawienie, wynajęcie lub użyczenie nieruchomości wchodzącej w skład zasobu publicznego. W myśl projektowanych przepisów wojewoda ma być umocowany do żądania od starostów i innych organów przekazania informacji o nieruchomościach państwowych.


PAP - mini

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStatki PRL w pułapce Czang Kaj-szeka
Następny artykułTurystyka miejska wraca do łask. Budzi się zainteresowanie takimi wyjazdami