A A+ A++

Znany specjalista od wycieków @YuuKi_AnS opublikował zdjęcie rzekomego procesora AMD Ryzen Threadripper Pro 7985WX w formacie pod gniazdo SP6. Chociaż ten chip nie został jeszcze wprowadzony na rynek (ani nawet oficjalnie ogłoszony), to ktoś wystawił go na sprzedaż. Pamiętajcie jednak, że mamy do czynienia z informacjami nieoficjalnymi, więc traktujcie je z przymrużeniem oka.

Ryzen Threadripper Pro 7985WX na sprzedaż

Rzekomy procesor AMD Ryzen Threadripper Pro 7985WX jest zamknięty w matowej pomarańczowej ramce i ma całkiem wysoki TDP na poziomie 350 W. Procesor jest oznaczony numerem 100-000000454-30, który nie pasuje do żadnego z istniejących numerów PCN AMD, co sugeruje zupełnie nowy produkt. OPN (numer partii procesora) odpowiada jednak plotkom o układzie Ryzen Threadripper 7985WX, który otrzymać ma 64 rdzeni i 128 wątki.

Znany specjalista od wycieków @YuuKi_AnS opublikował zdjęcie rzekomego procesora AMD Ryzen Threadripper Pro 7985WX w formacie pod gniazdo SP6.

Cena nieznana

Niestety na screenach z aukcji nie widać ceny, a jedynie krótki opis stanu produktu, czyli “sprawny i bez napraw”, a procesor nosi też “drobne ślady użytkowania”. Jako że procesor jest prostokątny, można założyć, że mamy do czynienia z chipem na pod gniazdo SP6, ponieważ SP5 ma bardziej kwadratowy kształt. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ​​AMD SP6 obsługuje ośmiokanałowy podsystem pamięci DDR5, choć nie oznacza to, że wszystkie produkty z gniazdem SP6 będą obsługiwać takie konfiguracje pamięci RAM.

Obecna seria AMD Ryzen Threadripper Pro 5000WX to jedne z najlepszych procesorów do stacji roboczych, więc nadchodząca rodzina procesorów Threadripper 7000WX o nazwie kodowej Storm Peak może zdominować ten segment. Opierając się na plotkach, nowa seria Ryzen Threadripper Pro 7000WX będzie wyposażona w maksymalnie 96 rdzeni x86 ogólnego przeznaczenia i będzie obsługiwać pamięć DDR5 oraz interfejs PCIe 5.0 na platformie TRX50.

Będzie to duży skok generacyjny w stosunku do obecnie dostępnych procesorów AMD Threadripper Pro z serii 5000WX, które napędzają wysokiej klasy stacje robocze do komputerów stacjonarnych takich firm jak Dell, HP i Lenovo. Prawdopodobnie jednak ponownie nie doczekamy się CPU klasy HEDT dla entuzjastów, a jedynie profesjonalnej linii z bardzo wysokimi cenami.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułASUS ROG Ally – tańsza edycja handhelda z procesorem AMD Ryzen Z1 już w Polsce. Cena jest dużo korzystniejsza