A A+ A++

W poniedziałek na terenie miasta Rybnika oraz powiatu rybnickiego odbyły się działania pod hasłem “Trzeźwość”, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Mundurowi przebadali 713 kierujących na trzeźwość. Przypominamy, że jazda samochodem to odpowiedzialność również za pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ponad 700 kierowców przebadanych w ramach akcji “Trzeźwość” w Rybniku

Podczas akcji przebadanych zostało aż 713 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety tym razem aż 5 z nich kierowało pod wpływem alkoholu. 2 kierowców zatrzymano, którzy jechali pomimo czynnego zakazu wydanego przez sąd i 1 osoba jechała bez uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pierwszym nietrzeźwym zatrzymanym do kontroli był 42-letni mieszkaniec Radlina, który około godziny 5.00 kierował motocyklem na ulicy Nowej, w Jankowicach, Mężczyzna miał powyżej 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny zatrzymany to 38-latek, który do kontroli wpadł po godzinie 06:00, w okolicach Wielopolskiej w Rybniku. Badanie wykazało, że kierował samochodem marki Audi z blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tuż przed 08.00 na ulicy Podmiejskiej w Rybniku został zatrzymany do kontroli drogowej 32-letni mieszkaniec Mikołowa. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował samochodem marki Audi w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania na alkomacie to blisko 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny zatrzymany to 59-latek, który jechał pojazdem suzuki. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 08.00 w Rybniku na ulicy Karola Miarki. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu rybnickiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni, który trafił w ręce mundurowych to 49-latek, który zatrzymany został do kontroli tuż przed 10.00 na ulicy Rudzkiej w Rybniku. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego kierował samochodem w stanie po spożyciu alkoholu. Wynik badania wskazał, że miał on ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Piłeś? Nie jedź! Bądź odpowiedzialny

Jak dostrzegli policjanci, problem jazdy „na podwójnym gazie” dotyczy osób w różnym wieku. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdami, to odpowiedzialność, również za niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi.

Stan po użyciu alkoholu to stan, w którym stężenie alkoholu osoby kierującej pojazdem wynosi więcej niż 0,2 promila, a nie więcej niż 0,5 promila. Stan nietrzeźwości to stan, kiedy stężenie alkoholu w organizmie wynosi więcej niż 0,5 promila.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe szczepionki na COVID-19 nie dotrą do Polski. Pfizer odmówił przetargu
Następny artykułMiał być gigantem na rynku kart graficznych, teraz idzie na dno