Robert Luty i Marcin Celiński w Subaru Legacy (03:27,6) wygrali pierwszy odcinek specjalny w klasyfikacji MOTUL Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Hondy Civic wyprzedziła Marka Sudera i Marcina Kowalika w Fordzie Sierra Cosworth 4×4 (03:28,2) oraz Wojciecha Goździewicza i Joannę Madej-Smolarek w BMW 318 E30 (03:53,7). Czwartą lokatę zajęli Piotr Zaleski i Piotr Szadkowski w Porsche 911 (03:55,1), a za nim finiszowali Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała w Fordzie Sierra Cosworth 4×4 (03:59,1) oraz Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński w Audi Quattro (04:04,3).

Kajetan Świder i Marcin Borycki zostali pierwszymi liderami 66. Rajdu Wisły w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Załoga Hondy Civic pokonała aż o 9,1 sekundy kolejnych na mecie, Macieja Hawro i Wojciecha Kolaczka (również Honda Civic). Czołową trójkę uzupełnili Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek (Renault Clio), tracąc 13,5 sekundy. Za „podium” OS 1 Partecznik uplasowali się liderzy klasyfikacji sezonowej, Michał Rokita i Rafał Ślęczka (+14,5 s, Renault Clio). W pierwszej piątce uplasowali się jeszcze Dariusz Badura i Janusz Wołek (+15,5 s, Honda Civic).

W Rajdowym Samochodowym Pucharze Śląska próbę najszybciej pokonali Piotr Wiśniewski i Sebastian Jaźwa (Renault Clio), pokonując o 7,1 sekundy Andrzeja Szewczyka z Danielem Baronem (Peugeot 206). Trójkę uzupełnili Piotr Pastułą i Mateusz Czekaj (+9,0 s, Honda Civic). Pierwsza próba nie była liczona do klasyfikacji generalnej – rywalizacja rozpocznie się jutro od PS 1 Laliki 1.

Sobotnia część rywalizacji składa się z dwóch odcinków specjalnych, każdy z nich pokonywany trzykrotnie. Załogi rywalizować będą na OS 2/4/6 Laliki (9,24 km) i na OS 3/5/7 Istebna (6,47 km). Zwycięzców poznamy po godzinie 16.