A A+ A++
Rumuńscy meblarze narzekają na konkurencję firm z Polski
Rumuńscy meblarze narzekają na konkurencję firm z Polski
fot. Photographee.eu / / Shutterstock

Producenci sektora meblarskiego z Rumunii, w szczególności wytwórcy płyt drewnopochodnych, podczas czwartkowego spotkania z rządem skarżyli się na trudności branży. Wskazali, że obecnie na europejskim rynku bardziej konkurencyjne są spółki m.in. z Polski.

W czwartek w Bukareszcie odbyło się spotkanie przedstawicieli sektora meblarskiego z rządem Rumunii, który reprezentował minister środowiska Tanczos Barna.

Relacjonujący spotkanie stołeczny rumuński portal Hotnews wskazał, że krajowi producenci skarżyli się m.in. na trudności w nabyciu taniego drewna do wyrobu swoich towarów. Wskazywali, że w sierpniu i wrześniu z powodu braku surowca do produkcji płyt wstrzymała pracę większość rumuńskich zakładów tego sektora.

Przedstawiciele rumuńskiej branży meblarskiej podkreślali także trudności stwarzane przez silną konkurencję zagraniczną.

“Jeśli w Rumunii produkuje się płytę drewnopochodną, która jest dwa-trzy razy droższa niż w Austrii czy w Polsce, to nie mamy przewagi konkurencyjnej” – mówili w rozmowie z ministrem Barną przedsiębiorcy ze Stowarzyszenia Wytwórców Mebli w Rumunii (APMR).

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających.

Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Jak odnotował Hotnews, uczestnicy czwartkowego spotkania podkreślali, że od kilku tygodni większość zakładów wytwarzających płyty drewnopochodne notuje przestoje w produkcji.

Przedstawiciel rządu w Bukareszcie zapewnił, że w najbliższych miesiącach należy oczekiwać poprawy sytuacji firm meblarskich w kraju wraz z zapowiedzią rumuńskich Lasów Państwowych o dodatkowych dostawach drewna na rynek. (PAP)

zat/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo robimy w ukryciu (2019) – recenzja 4 sezonu serialu [HBO]. Niełatwo jest być rodzinnym wampirem
Następny artykułISIS attempts suicide attack on al-Hol camp in Syria