Ostatnie sparingowe spotkanie reprezentacji Polski kobiet z Rumunią w Szczyrku zakończyło się ponownie wysokim zwycięstwem polskich siatkarek, które na tle niezbyt wymagających rywalek zaprezentowały się lepiej niż przyzwoicie.

Sobotnie spotkanie dużo agresywniej rozpoczęły reprezentantki Rumunii, wśród których ponownie brylowała osiemnastoletnia leworęczna atakująca Alexia Carutasu. Nasze siatkarki w innym niż wczoraj wyjściowym ustawieniu powoli odzyskiwały rytm gry i po początkowych problemach doprowadziły do remisu po 9. Seria bloków i kontrataków w wykonaniu wysokiej linii: Klaudia Alagierska, Martyna Czyrniańska, Magda Stysiak dała naszym siatkarkom prowadzenie 14:10.

W połowie seta trener Nawrocki dokonał podwójnej zmiany. Na boisko weszły Julia Nowicka i Malwina Smarzek, które dobrą grą przyczyniły się do pewnej wygranej w pierwszej partii. Drugi set ponownie lepiej rozpoczęły rywalki, które po asie serwisowym i dwóch blokach prowadziły 0:3.

Za sprawą środkowych: Anny Stencel i Agnieszki Kąkolewskiej, które wyszły w wyjściowym składzie straty zostały szybko odrobione. Polki blokiem wypracowały kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do ostatniej akcji. Po przerwie bardzo dużo i dobrze atakująca w dwóch setach Martyna Czyrniańska została zastąpiona przez równie młodą Weronikę Szlagowską, która wydatnie przyczyniła się do objęcia przez nasze siatkarki prowadzenia 7:2.

Rozluźnione Polki próbowały różnych wariantów rozegrania akcji w kontrataku, często kończąc akcje efektownymi zbiciami. Trzeciego seta zakończyła atakiem po bloku Magdalena Stysiak. W dwóch dodatkowych partiach obraz gry nie uległ zmianie, więc Polki zakończyły sparingowy trójmecz z Rumunią stosunkiem setów 13:0.

Polska – Rumunia 5:0
(25:19, 25:17, 25:13, 25:15, 15:11)

Składy zespołów:
Polska: Czyrniańska, Stysiak, Łukasik, Wenerska, Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Stenzel (libero) oraz Nowicka, Smarzek, Kąkolewska, Szlagowska, Grajber, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Jagła (libero) i Centka
Rumunia: Balintoni, Orlandea, Ionescu, Matei, Carutasu, Budai–Ungureanu, Ciucu (libero) oraz Zadorojnai, Miclaus i Buterez