A A+ A++

Ruda Śląska po raz kolejny bierze udział w akcji WORK it OUT, którą organizuje ERIH – European Route of Industrial Heritage (Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego). 

WORK it OUT to happening taneczny promujący Dzień Kultury Przemysłowej

WORK it OUT polega na tym, że w tym samym czasie, w różnych krajach, na terenach zabytków techniki ludzie tańczą ten sam układ przygotowany specjalnie na tę okazję. Jego prezentacja wraz z instrukcją wykonania umieszczana jest wcześniej na kanale YouTube i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Finał jest rejestrowany i umieszczany na profilu ERIH na Facebooku oraz Instagramie.

Ruda Śląska bierze udział w akcji WORK it OUT

Do tegorocznej edycji akcji włączyli się artyści z Emocja Studio tańca i choreografii. Jak zwykle tancerze pojawili się na zabytkowej kolonii robotniczej Ficinus w Wirku, która od lat należy do Szlaku Zabytków Techniki, będącego częścią ERIHa. 

Wyjątkowo młodzi rudzianie mogli również zatańczyć na terenie KWK Ruda Ruch Bielszowice. Warto przypomnieć, że bielszowicka kopalnia w tym roku obchodzi 120-lecie swojego istnienia. To wciąż czynny zakład, na którego obszarze znajdują się prawdziwe perełki industrialne.

23 września rusza głosowanie

Już 23 września br. na profilu ERIH będzie można obejrzeć filmiki ze wszystkich lokalizacji, gdzie odbył się WORK it OUT. Przez 7 dni na profilach ERIH na facebooku i instagramie będzie można głosować na ulubiony klip. Autorzy materiału z największą liczbą lajków otrzymają nagrodę. Nie możemy się doczekać jaki klip zaprezentują nasi tancerze! 

WORK it OUT jest organizowany od 2018 roku

Przypomnijmy, że WORK it OUT jest organizowany od 2018 roku, który był Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Wydarzenie zakończyło się sukcesem, więc postanowiono, by odbywało się cyklicznie. Założeniem organizatorów jest promocja zabytkowych obiektów industrialnych, wskazanie ich walorów turystycznych oraz możliwości nadania im nowych funkcji. Podczas pierwszej edycji wydarzenia happening odbył się w 32 lokalizacjach. 

ERIH łączy obecnie ponad 2300 obiektów, w tym kilkanaście z Polski, m.in. kolonię robotniczą „Ficinus” oraz Wielki Piec Huty „Pokój”. ERIH jest koordynowany przez stowarzyszenie o tej samej nazwie, które zostało powołane w 1999 roku w celu zabezpieczenia, ochrony, zwiększenia świadomości społecznej o wartości zabytków industrialnych oraz ich promocji. Ważnym aspektem jego działalności są konferencje, projekty skierowane do członków sieci i wizyty studyjne dające możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie poszukiwań najbardziej efektywnych sposobów rewitalizacji obiektów i przywrócenia im funkcji użytkowych. Obecnie stowarzyszenie liczy ponad 350 członków z 27 państw.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozpoczął się Tydzień Katowic.
Następny artykułAleż afera! Awantura na treningu Holandii. Gwiazda wzięła rower i tyle go widzieli