A A+ A++

Dobra informacja dla uczniów

Do nowego budynku warsztatów zajęciowych, przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie, trafiła już część nowego sprzętu. Proces kompleksowego wyposażania sal dydaktycznych i pracowni warsztatów szkolnych jest możliwy dzięki pozyskaniu przez samorząd powiatowy środków zewnętrznych w ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jest nowy sprzęt

Sprzęt jaki trafił w grudniu do placówki to przede wszystkim urządzenia niezbędne do zagospodarowania pracowni gastronomicznej i hotelarskiej – kuchenki indukcyjne, zmywarki, lodówki, blendery, miksery i pozostałe akcesoria przydatne do pracy w wymienionych wyżej salach warsztatowych. Wyposażenie będzie szczególnie ważne przy realizacji programu nauczania dla uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa. Łączny koszt sprzętu kuchennego wyniósł 134 967,90 zł.

Wkrótce kolejne materiały

Do warsztatów zajęciowych w najbliższych dniach trafi również sprzęt komputerowy i fotograficzny. Wyposażenie przeznaczone głównie do nauki w zawodzie technik reklamy oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej kosztowało w sumie 69 449,55 zł. Nowy sprzęt to mi.in. kamery cyfrowe, aparaty fotograficzne z obiektywami, lampy błyskowe, statywy, głośniki, tablety itp.

Komentarz starosty oławskiego

Powstanie profesjonalnych warsztatów zajęciowych przy CKZiU w Oławie to jedno z największych przedsięwzięć samorządu w ostatnich latach. Koszt budowy tej nowoczesnej i wielofunkcyjnej jednostki wyniósł prawie 9 mln zł, przy czym powiat pozyskał środki z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Inwestycji. Społeczność lokalna, uczniowie i nauczyciele od lat czekali na taki obiekt, w którym będzie można realizować praktyczną naukę zawodu z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń, instrumentów i technologii. Za sprawą tej inwestycji spełniło się ich marzenie, a szkolnictwo zawodowe w naszym powiecie realnie wkroczy w XXI wiek.

Sprzęt kuchenny w kartonach.

Sprzęt kuchenny w kartonach.

Sprzęt kuchenny w kartonach.

Stoją 3 osoby - kobieta i dwóch mężczyzn i oglądają sprzęt kuchenny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHitowy transfer na ostatniej prostej. Enzo Fernandez ma dołączyć do Chelsea
Następny artykułWKS 1957 rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej