W piątek rozpoczęły się turnieje półfinałowe o awans do I ligi kobiet. Po cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej rywalizują w Mysłowicach i Tomaszowie Lubelskim. Pierwszy dzień nie był szczęśliwy jednak dla gospodyń, bo zarówno Silesia Volley jak i Tomasovia przegrały swoje mecze. Powody do zadowolenia mają kibice w Mogilnie, Aleksandrowie Łódzkim, Stężycy i Warszawie.

W pierwszym meczu turnieju w Mysłowicach Sokół Mogilno zmierzył się z miejscową Silesią Volley. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodyń, które wygrały pierwszego seta do 20, potem jednak na boisku warunki dyktowały już przyjezdne. Siatkarki z Mogilna wygrały kolejne sety do 21, 20 i 21 i mogły cieszyć się z pierwszych dwóch punktów w turnieju półfinałowym. Sokół w sobotę zmierzy się z BAS-em Białystok, który dziś przegrał swoje inauguracyjne spotkanie.

Białostoczanki zmierzyły się z zespołem Libero Aleksandrów Łódzki. Pierwszy, wyrównany set padł łupem podopiecznych trenera Macieja Tietiańca, jednak w drugim triumfował już zespół z Podlasia, który wyrównał stan meczu. Potem na boisku dominował już tylko zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Libero wygrało trzeciego seta do 18, czwartego do 21 i siatkarki spod Łodzi mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w turnieju. W sobotę zmierzą się z gospodyniami – Silesią Volley Mysłowice.

Wyniki pierwszego dnia turnieju w Mysłowicach:
Sokół Mogilno – Silesia Volley Mysłowice 3:1
(20:25, 25:21, 25:20, 25:21)
BAS Białystok – Libero Aleksandrów Ł. 1:3
(23:25, 25:21, 18:25, 21:25)

Turniej w Tomaszowie Lubelskim rozpoczął się od meczu Chełmca Wałbrzych z AZS-em AWF Warszawa. Spotkanie od początku do końca przebiegało pod dyktando siatkarek ze stolicy, które w żadnym z trzech rozegranych setów nie pozwolił rywalkom przekroczyć bariery 20 punktów. Pewne zwycięstwo akademiczek z Warszawy bardzo dobrze rokuje na dalszą walkę o awans do I ligi.

W drugim meczu gospodynie turnieju zmierzył się z Wieżycą Stężyca. Pierwszego, wyrównanego seta wygrały przyjezdne 25:23, ale Tomasovia szybko wróciła do gry i w drugiej partii triumfowała do 18, doprowadzając do remisu. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać tomaszowianki. Kolejne dwa sety wygrał zespół ze Stężycy i to on mógł cieszyć się z wygranej w pierwszym dniu turnieju.

W sobotę Wieżyca zagra z AZS-em AWF i wygrany z tego spotkania będzie już jedną nogą (albo obiema) w turnieju finałowym. Mecz Tomasovii z Chełmcem zabierze prawdopodobnie przegranej drużynie szanse na awans.