A A+ A++

W Polskim Teatrze Tańca szykuje się wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Od 23 do 29 kwietnia odbędzie się IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca “Granice natury – granice kultury”. Festiwal rozpocznie się premierą spektaklu “24/7 Nowych Grzechów”, stworzonego we współpracy z niemieckim kolektywem bodytalk. Zakończenie festiwalu to Narodowe Tańczenie, uliczny korowód taneczny, który przemierzy ulice Poznania w rytm poloneza Wojciecha Kilara, celebrując jednocześnie Międzynarodowy Dzień Tańca.

Festiwal “Granice natury – granice kultury” to przestrzeń dla artystów z różnych stron świata, by zaprezentować swoje interpretacje i metody łączenia teatru z tańcem. W programie znajdują się występy zespołów z USA, Norwegii, Izraela oraz Polski, które mają na celu wywołanie emocji i skłonienie do refleksji nad aktualnymi problemami współczesności.

Spektakl otwierający, “24/7 Nowych Grzechów”, w reżyserii Yoshiko Waki, to zderzenie brutalistycznej choreografii z biblijnymi pojęciami grzechów głównych. Inne znaczące przedstawienia to m.in. “Feminal” Rebeki Hoback z USA, eksplorujący stereotypy kobiece, oraz “The Loft” Jo Stømgren z Norwegii, które bada tematykę kontroli i pasji w ograniczonych przestrzeniach życiowych.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie Narodowe Tańczenie, otwarta dla wszystkich, wielopokoleniowa akcja taneczna, mająca na celu spajanie wspólnoty poprzez taniec. Uczestnicy będą mogli dołączyć do korowodu, który ożywi ulicę Stanisława Taczaka w Poznaniu, a także do różnych grup tanecznych prezentujących szeroki wachlarz stylów, od tradycyjnych form po współczesne interpretacje.

Dodatkowo, w dniu 29 kwietnia, w ramach festiwalu ogłoszona zostanie VIII edycja Międzynarodowego Konkursu “1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund”, który zachęca do kreatywnego myślenia o tańcu i jego roli w społeczeństwie.

Festiwal “Granice natury – granice kultury” nie tylko prezentuje różnorodność środowiska tanecznego, ale także stawia pytania o granice ludzkiego istnienia i kultury, zapraszając do dialogu i wspólnego przeżywania sztuki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrezydent Gorzowa omawia kwestie edukacji w Ministerstwie Nauki
Następny artykułEnergetyka Kolejowa podsumował pierwszy rok w grupie PGE