A A+ A++

Rosyjska fregata “Admirał Gorszkow” zbliża się do wybrzeża USA – donoszą media. Nie jest jasne czy to rzeczywisty cel Rosjan, ale pewne jest, że okręt zbliżył się do wybrzeża Stanów Zjednoczonych na około 2000 kilometrów. Na pokładzie jednostki jest najnowszy, hipersoniczny system rakietowy Zircon, o czym osobiście poinformował Władimir Putin.

Brytyjski dziennik “The Sun” napisał o rosyjskiej fregacie “Admirał Gorszkow”, która ma kierować się w stronę wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Informacja ta pochodzi jednak – jak pisze gazeta – z “niepotwierdzonego kanału w rosyjskim Telegramie”.

Prześledziliśmy ostatnie oficjalne informacje o “Gorszkowie”. 4 stycznia rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o wyjściu w morze swojego nowego nabytku. Okręt rozpoczął rejs w Siewieromorsku (baza rosyjskiej marynarki w pobliżu Murmańska). W ceremonii brał udział Władimir Putin.

10 stycznia Rosjanie poinformowali, że fregata przeprowadziła ćwiczenia przeciwlotnicze na Morzu Norweskim. Wówczas przekazano, że okrętowi towarzyszy tankowiec rosyjskiej marynarki.

Dzień później brytyjska Królewska Marynarka Wojenna przekazała, że jej jednostki, w tym fregata HMS Portland, wspólnie z norweskimi okrętami eskortowały Rosjan, którzy udali się na południe, przez Morze Północne.

“Gorszkow” na Atlantyku

Rosjanie przepłynęli kanał La Manche. 19 stycznia MON Rosji przekazał, że “Gorszkow” przeprowadził ćwiczenia na Atlantyku z wykorzystaniem swojej grupy lotniczej. Na pokładzie fregaty stacjonują śmigłowce Ka-27. Piloci “prowadzili rozpoznanie lotnicze w celu rozpoznania sytuacji powietrznej i powierzchniowej na trasie fregaty” – czytamy w komunikacie.

W tym samym czasie, “Gorszkow” był pilnowany przez portugalską marynarkę i spodzi … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Pawłowie wybudują drogi
Następny artykułMCK Gorzów Wielkopolski: Otwieramy nabór na Lubuskie Konfrontacje Artystyczne