A A+ A++

W sobotę 22 stycznia 2022 r. padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce od początku pandemii. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie mamy 40 tys. 876 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

W raportach Ministerstwa Zdrowia odnotowano zakażenie u 70 mieszkańców Powiatu Brzeskiego. To już 3 dzień z rzędu, gdy w raportach utrzymuje się tak wysoka liczba zakażeń koronawirusem na terenie Powiatu Brzeskiego. W piątek było to 80 zakażeń, a w czwartek 71 zakażeń i 2 zgony. Do maksimum wcześniejszych fal koronawirusa jeszcze trochę brakuje (w szczycie 2 fali było to 113 zakażeń), jednak obserwując dynamikę zachorowań w innych krajach, możemy spodziewać się znacząco wyższej liczby zakażeń w tej fali zachorowań na koronawirusa.

– Od momentu uruchomienia oddziału covidowego w brzeskim szpitalu w IV fali w listopadzie 2021 roku, na oddziale  utrzymuje się praktycznie niezmiennie pełne obłożenie.

W czwartek 20 stycznia w oddziale przebywało 51 pacjentów, w tym 6 wymagających intensywnej terapii.

Niestety w związku z coraz większą liczbą zachorowań w regionie, szpital spodziewa się jeszcze większej liczby osób wymagających hospitalizacji. To z kolei stanowi duży problem organizacyjny dla szpitala – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Od 27 listopada zgodnie z decyzją Wojewody Małopolskiego liczba łóżek covidowych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku utrzymuje się na poziomie 68. Obejmuje to nie mniej niż 55 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2; nie mniej niż 7 łóżek intensywnej terapii dla dorosłych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, oraz 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2.

W związku, ze wzrostem liczby osób zgłaszających się do Mobilnego Punktu Pobrań oraz z ograniczoną przepustowością Laboratorium Mikrobiologii, Szpital w Brzesku informuje, że dzienny limit wykonywanych badań PCR w kierunku Sars-CoV-2 wynosi 120. W związku z tym czas oczekiwania na wynik badania PCR może ulec wydłużeniu od 48 do 72 godzin. Natomiast testy antygenowe są wykonywane na bieżąco.

Zgodnie z zapowiedziami rządu od czwartku 27 stycznia w aptekach będzie można wykonywać darmowe testy na obecność COVID-19. Założenie jest takie, by w obliczu piątej fali zdecydowanie poszerzyć możliwość testowania.
Do tej pory testy antygenowe można było zrobić sobie w niektórych punktach testowania, u lekarza rodzinnego, na izbie przyjęć i w SOR-ach.

IB

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolski Ład “sieje zamęt i chaos”. Pozytywy? “Na pewno są dla obozu rządzącego”
Następny artykułCzy Twój przodek walczył w Powstaniu Styczniowym?