A A+ A++

Nocny atak dronów na Ukrainę. Jak poinformowały ukraińskie siły powietrzne, zestrzelonych zostało 14 z 17 maszyn. Nowy dowódca sił obrony terytorialnej Ihor Płachuta w czasie Rewolucji Godności pracował w MSW i kierował wojskami wewnętrznymi podczas rozpędzania protestów na Majdanie – napisał portal Ukraińska Prawda. Poniedziałek to 719. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Najważniejsze informacje dotyczące rosyjskiej inwazji zbieramy w naszej relacji z 12.02.2024 r.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Nocny atak dronów na Ukrainę. Jak poinformowały ukraińskie siły powietrzne, zestrzelonych zostało 14 z 17 maszyn.

Nowy dowódca sił obrony terytorialnej Ihor Płachuta w czasie Rewolucji Godności pracował w MSW i kierował wojskami wewnętrznymi podczas rozpędzania protestów na Majdanie – napisał portal Ukraińska Prawda.

11 lutego prezydent Wołodymyr Zełenski powołał Ihora Płachutę na stanowisko dowódcy sił obrony terytorialnej Ukrainy. Zastąpi on zwolnionego w piątek Anatolija Barhyłewicza, który objął z kolei funkcję szefa sztabu generalnego.

Według Ukraińskiej Prawdy oraz innych ukraińskich mediów Płachuta był dowódcą podlegających MSW wojsk wewnętrznych w grudniu 2013 r. i w styczniu 2014 r., gdy trwała tzw. Rewolucja Godności. Wojska te były skierowane do rozpędzania protestujących.

Jak informuje Reuter, mołdawska straż graniczna przekazała, że w pobliżu miasta Etulia, położonego w pobliżu granicy z Ukrainą, znaleziono “fragmenty drona typu Shahed”. Nikomu nic się nie stało.

Przypuszcza się, że był to dron zestrzelony przez ukraińską obronę powietrzną podczas rosyjskiego ataku na obwód izmaiłowski odległy od Etulii o 40 km.

Wojska rosyjskie wystrzeliły w niedzielę na cele w różnych rejonach Ukrainy 45 produkowanych przez Iran dronów Shahed, z których 40 zestrzelono – poinformowały władze w Kijowie.

Według opublikowanego na Telegramie komunikatu ukraińskiego dowództwa atakowano infrastrukturę rolniczą i urządzenia portowe w dziewięciu rejonach na południu Ukrainy.

W niektórych miejscach wybuchły pożary a spadające odłamki uszkodziły kilka budynków.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNocna operacja izraelskiej armii w Rafah. Dwóch zakładników uwolnionych
Następny artykułJak górale zarabiają na tandecie? „Klient dostaje, co chce kupić”