A A+ A++

Od wybuchu wojny w Ukrainie minęło już 15 miesięcy. Po ataku Rosjan sportowcy z tego kraju zostali zawieszeni w wielu rozgrywkach sportowych. Nie inaczej jest w piłce nożnej. Rosja nie może brać udziału w oficjalnych turniejach organizowanych przez FIFA czy UEFA. Nie wyklucza to jednak możliwości grania meczów towarzyskich. Od lutego 2022 roku reprezentacja Rosji rozegrała pięć takich spotkań:  z Kirgistanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem, Iranem oraz Irakiem.

Zobacz wideo
Monika Fedusio najlepszą siatkarką sezonu! “Ten wybór nie był oczywisty”

Kamerun odmówił Rosji. Nie będzie meczu towarzyskiego na Łużnikach

15 czerwca na moskiewskich Łużnikach miało dojść do kolejnego meczu z udziałem Rosjan. Ich rywalem miała być reprezentacja Kamerunu, z którą mierzyli się dotychczas dwukrotnie z historii. Do wydarzenia jednak nie dojdzie. Powód? Interwencja afrykańskiego rządu. 

Hugo dos Santos Aveiro

Jak czytamy w rosyjskim “Sport Expressie”, dokładne szczegóły decyzji kameruńskich władz nie są znane i mogą zaskakiwać. Zwłaszcza że w ostatnich latach Kamerun miał przyjacielskie stosunki z Rosją. W kwietniu 2022 roku oba kraje podpisały umowę wojskową, w ramach której prowadziły m.in. wzajemną sprzedaż broni. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl. 

Starcie na Łużnikach miało być dopiero trzecim spotkaniem obu drużyn w historii. Wcześniej Rosja z Kamerunem zmierzyły się podczas mistrzostw świata w 1994 roku (wygrana Rosjan 6:1) oraz w spotkaniu towarzyskim w 2011 roku (0:0). 

Szymon Marciniak

Nadchodzące plany reprezentacji Rosji po wycofaniu rywala nie są znane. Wiadomo, jednak że Rosjanie nie wystąpią na pewno na przyszłorocznym Euro. UEFA nie zezwoliła na udział drużyny w eliminacjach do turnieju.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAGORA: wyniki finansowe
Następny artykułGdzie nie będzie prądu w Wielkopolsce 26 maja? (LISTA)