Cristiano Ronaldo od 1 stycznia tego roku jest zawodnikiem saudyjskiego Al Nassr. Portugalczyk zdecydował się na taki krok po głośnym rozstaniu z Manchesterem United. Nie powinno dziwić, że szybko stał się podstawowym zawodnikiem zespołu i wywarł wpływ na jakość gry nowej drużyny. Do tego stopnia, że na dwie kolejki przed końcem sezonu napastnik miał szansę na mistrzostwo kraju.

Ronaldo bohaterem, Krychowiak załamany. Kulisy meczu w Arabii Saudyjskiej

Ronaldo nie wywalczy kolejnego mistrzostwa kraju. Szansa na triumf w Arabii uciekła

Przed sobotnimi spotkaniami przedostatniej, 29. kolejki Al Nassr miało trzy punkty straty do prowadzącego Al-Ittihad. Tym samym wyjazdowy mecz z Al-Ettifaq miał ogromne znaczenie dla Ronaldo i jego kolegów z drużyny. Tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie objęli gospodarze, ale w 56. minucie bramkę na wyrównanie strzelił Luiz Gustavo. Do końca tego starcia żadna z drużyn nie zmienił już wyniku, co oznaczało remis 1:1.

DLOKA

Równocześnie zostało rozegrane kluczowe spotkanie dla losów drużyny Portugalczyka. Al-Ittihad w przedostatniej kolejce zmierzyło się z Al Feihą, która walczy o utrzymanie w lidze. Wynik tego spotkania z pewnością nie ucieszył kibiców Al Nassr. Liderzy rozgrywek wygrali 3:0 i zapewnili sobie mistrzostwo kraju po 14 latach przerwy. W tym momencie stało się jasne, że Ronaldo w debiutanckim sezonie w saudyjskiej lidze będzie musiał zadowolić się tytułem wicemistrza.

Papszun odleciał podczas fety Rakowa. Dosłownie. Musieli sprowadzić go z powrotem [WIDEO]

Al Nassr to dziewięciokrotny mistrz Arabii Saudyjskiej. Zespół portugalskiego napastnika ostatni sukces świętował w sezonie 2018/19, a poprzednie rozgrywki zakończył na najniższym stopniu podium.

Ronaldo od początku roku wystąpił w 15. spotkaniach ligowych, w których strzelił 14 bramek i zanotował dwie asysty. Taki dorobek bramkowy daje mu piątą lokatę w klasyfikacji strzelców.