A A+ A++

Ubiegły rok skumulował kilka inwestycji drogowych w naszym mieście. Ten rok zapowiada się podobnie, czyli bardzo pracowicie.

Obecnie trwająca budowa przedłużenia Alei Korfantego, połączy część północną miasta z południową. W ramach tej inwestycji realizowana jest budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Brygadzistów i Tarnopolskiej, przebudowa skrzyżowania Chopina – Tarnopolska – Kościuszki, a także przebudowa obiektów inżynierskich.

Rozpoczęte zostały trzy nowe inwestycje w dzielnicy Pawłów: budowa drogi w ciągu ul. Obrońców Westerplatte w Zabrzu (ulice boczna zachodnia i boczna wschodnia) oraz budowa drogi w ciągu ul. Sudeckiej.

Oprócz tych już rozpoczętych, planowane są kolejne inwestycje:

  • przebudowa ulicy Chłopskiej (2023-2024)
  • budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Mikulczyckiej z ul. Gdańską (2023-2024)
  • budowa i przebudowa dróg lokalnych w Biskupicach: połączenie ul. Kossaka z ul. Drzymały, przebudowa ul. Mrozka, ul. Hutniczej, ul. Młyńskiej, ul. Chrobrego (2023-2024)
  • przebudowa mostu w ciągu ul. Jagiellońskiej nad rzeka Bytomką (2023-2024)
  • budowa obwodnicy Miasta Zabrze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 921 wraz z przebudową ul. Hagera (2023-2028)

Finansowanie inwestycji

Realizacja tych inwestycji jest możliwa m.in. dzięki linii kredytowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego lub dotacji np. z Rządowego Funduszu Polski Ład. Co jest bardzo ważne, w umowach o dofinansowanie są ściśle określone terminy zakończenia. Niezrealizowanie inwestycji w tych terminach wiąże się z utratą dofinansowania.

Wiele zadań w jednym czasie. Dlaczego?

– Dlatego bywa (tak jak teraz), że w mieście realizowanych jest kilka inwestycji jednocześnie i w związku z tym występują utrudnienia komunikacyjne. Jest ciężko, mamy jednak nadzieję, że efekt finalny zrekompensuje mieszkańcom miasta niedogodności, które ich teraz dotykają – tłumaczy MZD w Zabrzu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarko kpi ze świetnych osiągów Astona Martina
Następny artykułZostań wolonontariuszem 60+