A A+ A++

Pomysły mieszkańców, które łączą kulturę i nowe technologie, prezentowane były we środę w Regionalnym Ośrodku Kultury “Mazury Garbate”. Trzy z nich zostaną zrealizowane!

Album fotograficzny pokazujący 100 twarzy oleckiej kultury, opanowanie nowych mediów przez Koła Gospodyń Wiejskich, odtworzenia tradycyjnego stroju, który nosiły dawne Mazurki, warsztaty mangi i wystawa rysunków, płyta z piosenkami nawiązującymi do “Wędrowania” Edwarda Stachury nagrana przez muzyków z Olecka, Gdańska i Anglii, a także ogólnopolski festiwal literacki na miarę Oleckiego Czerwca Poetyckiego. Na scenie kina Mazur objawiały się kolejne idee prezentowane przez lokalnych aktywistów i pasjonatów. Komisja Konkursowa oraz publiczność dopytywały o szczegóły. A potem każdy z jurorów otrzymał banana, którego mógł wręczyć autorowi jednego wybranego projektu oraz uzasadnić swój wybór. Po jednym bananie do dyspozycji miały też publiczność zgromadzona w kinie oraz publiczność biorąca udział w spotkaniu zdalnie.

Zwycięzcami konkursy zostali:

  • Koło Gospodyń Wiejskich Kije i Wianki za folklorystyczny projekt dotyczący mazurskich strojów ludowych z użyciem QR kodów (cztery banany),
  • Shaun Stuart za muzyczny projekt nagrania płyty w międzynarodowym artystycznym składzie (dwa banany),
  • Marek Borawski za literacki projekt przywrócenia świetności oleckim czerwcom w listopadzie (dwa banany).

Nagrodzone projekty będą realizowane od 30 lipca do 13 listopada.

W konkursie wzięli udział również: Jadwiga Wasilewska, Julia Bogdan, Izabela Piotrowska i Adam Woroniecki. Jest szansa, że także ich pomysły zostaną wykorzystane w działaniach ROK “MG”. –

Trzeba docenić te inicjatywy. Będziemy szukać sposobu na to, żeby je zrealizować – mówi Radosław Skrodzki, dyrektor ROK “”MG”.

W Komisji Konkursowej zasiadali: Monika Chmielewska-Sujata, Zofia Maksimowicz, Wojciech Pokusa, Janusz Klimaszewski, Maciej Juchniewicz oraz (wirtualnie) Bohdan Skrzypczak i Ewa Obrębowska (koordynatorka projektu).

Konkurs odbył się w ramach projektu “ROK-owania” realizowanego w programie Narodowe Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Koło Gospodyń Wiejskich Kije i Wianki za folklorystyczny projekt dotyczący mazurskich strojów ludowych z użyciem QR kodów (cztery banany),

Marek Borawski za literacki projekt przywrócenia świetności oleckim czerwcom w listopadzie (dwa banany).

Shaun Stuart za muzyczny projekt nagrania płyty w międzynarodowym artystycznym składzie (dwa banany),

Foto: Stanisław Piasecki

Więcej zdjęć na stronie WWW ROK w Olecku. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie nudź się w weekend. Proponujemy: koncerty, tańce, wystawa, spacer, Miodobranie, psia parada
Następny artykułNagrody Rady Miasta przyznane