A A+ A++

Liczba wyświetleń: 571

Rząd rozszerzył dotacje na montaż paneli fotowoltaicznych o budynki wielorodzinne. Pierwsze efekty już są. Do tej pory złożono 205 wniosków na ponad 12 mln zł.

Jak informuje portal „Business Insider”, od lutego można składać wnioski o dofinansowanie montażu m.in. instalacji fotowoltaicznych w budynkach wielorodzinnych. Można otrzymać wsparcie w wysokości 50 proc. kosztów. Górny limit przyznawanego wsparcia nie został określony.

Jak podaje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, w ramach uruchomionego na początku lutego naboru wniosków o dofinansowanie m.in. fotowoltaiki w budynkach wielorodzinnych wpłynęło już 205 wniosków na łączną kwotę 12,6 mln zł.

Tak duże zainteresowanie programem pokazuje, że trafił on idealnie w potrzeby mieszkańców dużych miast. Teraz także mieszkańcy bloków i kamienic mają możliwość finansowania inwestycji służących produkcji czystej energii – wskazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że w ten sposób chronimy środowisko oraz stan budżetów gospodarstw domowych.

Grant OZE zakłada wsparcie w wysokości 50 proc. kosztów (bez podatku VAT) zakupu, montażu, budowy lub modernizacji instalacji OZE w budynku wielorodzinnym, przy czym górny limit przyznawanego wsparcia nie jest określony.

Zdjęcie: bpn (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułАргентинець надав свій літак для порятунку українців, які тікають від війни
Następny artykułРакетна атака на Запоріжжя і нові подробиці катастрофи в Греції: головне за ніч