Od samego początku wyraźną przewagę miały zawodniczki z Rybnika. Przyjezdne objęły kilkupunktowe prowadzenie, a po pierwszej kwarcie schodziły z przewagą 10 punktów. Po dwóch kwartach rybniczanki miały już 21 punktów więcej. Po przerwie obie drużyny były słabsze, szwankowała skuteczność, ale to zespół gości ciągle powiększał przewagę. Ostatecznie RMKS Xbest Rybnik wygrał 87:54. Najwięcej punktów dla ekipy z Rybnika rzuciła Karolina Danielewicz – 19. Co ciekawe więcej razy do kosza od niej trafiała Marcelina Strządała z Olimpii – 25. Problem wodzisławianek polegał na tym, że Olimpia mogła liczyć tylko na świetną skuteczność Strządały, a w drużynie z Rybnika dobrze punktowały pozostałe koszykarki.

Rybniczanki są liderem tabeli, a Olimpia wiceliderem. Za ich plecami znajduje się Zagłębie Sosnowiec, które ma dwa zaległe mecze.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – RMKS Xbest Rybnik 54:87 (17:27, 20:31, 9:15, 8:14)

Olimpia: Strządała 25, Słodowy 3, Pawlus 0, Lamczyk 2, Opiatowska 2, Bąk 5, Pawlik 2, Waliczek 6, Stefaniak 0, Grzegorzek 0, Piechaczek 7, Karwot 2.

RMKS: Najduch 14, Lewoń-Sczansny 2, Danielewicz 19, Pułról 2, Jurczyńska 12, Kocon 0, Jurzica 8, Cwill 14, Sobota 4, Raudner 2, Rusińska 10.