Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle zapewnili nam powody do dumy. Młodzi lekkoatleci błysnęli formą podczas Mistrzostw Województwa Młodzików zdobywając aż 11 medali. Ich łupem padło 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe krążki.

Gwiazdą zawodów okazał się Tomasz Harz, który w wieloskoku uzyskał znakomity rezultat 12.31 m – to rekord województwa młodzików i najlepszy wynik w Polsce na tabelach PZLA. Poza tym młody zawodnik MMKS-u zdobył jeszcze jeden złoty medal: w skoku wzwyż.

Na tym jednak nie koniec. Najcenniejsze krążki zdobyli również: Arkadiusz Halek w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą oraz Emilia Bujak w skoku w dal. Zawodniczka dołożyła jeszcze drugie miejsce w wieloskoku. Srebro padło też łupem Kacpra Murawskiego w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, który dodatkowo wywalczył także brąz w skoku w dal. Z kolei Damian Streiss dwukrotnie zamykał podium, zajmując trzecią lokatę w konkurencji wieloskoku i w biegu na 600 m.

Wszyscy nagrodzeni zawodnicy MMKS trenują pod okiem Andrzeja Saczko i są uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.