A A+ A++

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w ramach dodatkowej rekrutacji. Przewidujemy także, że – jak co roku – duży ruch w systemie odnotujemy we wrześniu. Pełna lista kierunków, na których trwa jeszcze nabór, znajduje się w systemie rekrutacyjnym: irk.umcs.pl. Na większości kierunków studiów I stopnia planujemy zakończenie naboru w połowie września, jednak zachęcamy do sprawdzania harmonogramów i zasad przyjęć znajdujących się w indywidualnych opisach poszczególnych kierunków na stronie rekrutacji.

Aktualnie na UMCS prowadzona jest także właściwa rekrutacja na studia I stopnia niestacjonarne i studia II stopnia. Osoby, które ukończyły studia I stopnia, zachęcamy do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia prowadzonych na UMCS. Kandydaci mogą tutaj wybierać spośród ponad 70 kierunków studiów zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, w  tym nowości: Kreatywność i projektowanie społeczne, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Nowe media, Rozwój zasobów ludzkich oraz Migracje i mobilność.

Zbliżający się wrzesień to czas zwiększonej rekrutacji na studia podyplomowe, które zajmują ważne miejsce w ofercie edukacyjnej UMCS. Kierunki studiów podyplomowych są tworzone i aktualizowane zgodnie z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Przy tworzeniu oferty dydaktycznej brane są pod uwagę także potrzeby i oczekiwania kandydatów, dlatego znajdują się w niej kierunki: pomagające w zmianie lub doskonaleniu kwalifikacji zawodowych (np. Diagnoza i terapia neuropsychologiczna, Logopedia, kierunki nauczycielskie), podnoszące umiejętności i aktualizujące wiedzę (np. Podyplomowe Studium Prawa Podatkowego, Prawo dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, Zamówienia publiczne), a także kierunki pozwalające na rozwijanie własnych zainteresowań (np. Malarstwo, Grafika wydawnicza).

UMCS posiada w swojej ofercie 60 kierunków studiów podyplomowych, realizowanych na wszystkich Wydziałach oraz w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców. Wśród nich, oprócz kierunków cieszących się od dawna dużą popularnością, jak np. Coaching i mentoring, Rachunkowość, Zarządzanie transportem-spedycją-logistyką, znajduje się również tegoroczna nowość – Trener biznesu. Studia te skierowane są do osób, które pragną zdobyć zawód trenera biznesu, zajmują się szkoleniami i kursami, a także do trenerów wewnętrznych oraz pracowników działów personalnych. Ich celem jest wyposażenie słuchaczy w specjalistyczną wiedzę, praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu prowadzenia szkoleń w biznesie, ze szczególnym uwzględnieniem szkoleń dotyczących komunikacji i współpracy w zespole, psychologii sprzedaży i negocjacji oraz radzenia sobie z emocjami i stresem. Kierunek powstał w ramach współpracy między Wydziałem Filozofii i Socjologii UMCS, Wydziałem Ekonomicznym UMCS i Europejskim Instytutem Psychologii Biznesu.

Obecnie trwa rekrutacja na 25 kierunków studiów podyplomowych, w tym m.in. na: Tłumaczenia poświadczone i specjalistyczne (do 24 września), Archiwistykę, Programowanie i bazy danych czy Radioekologię i monitoring radiacyjny (do 30 września).

Szczegółowe informacje dot. poszczególnych kierunków studiów, zasad naboru oraz harmonogramów rekrutacyjnych są dostępne na stronie: www.studiapodyplomowe.umcs.pl oraz w Zespole ds. Studiów Podyplomowych, tel. 81 537 58 45, e-mail [email protected].

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrawie 2500 osób na giełdzie Terra Aqua w Rybniku [ZDJĘCIA]
Następny artykułSezon Lublin 2023 trwa