A A+ A++

22 lipca br. tegoroczni absolwenci ósmych klas poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Listy wywieszono w szkołach, a także na stronach internetowych placówek. Uczniowie mogli sprawdzić rezultaty także w aplikacji.

Do piątku, 30 lipca, uczniowie muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej placówce, dostarczając do szkoły oryginał świadectwa i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Zazwyczaj trzeba złożyć też zdjęcia legitymacyjne. Ostateczne listy będą opublikowane 2 sierpnia.

Rekrutacja do liceów. Jakie progi?

W I Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu utworzonych zostanie pięć klas po 32 osoby. Najwyższy próg był do klasy medioznawczo-językowej z rozszerzonym polskim, angielskim i hiszpańskim. Żeby znaleźć się na liście zakwalifikowanych, trzeba było zdobyć aż 169 na 200 punktów w rekrutacji. Na biol-chem-ang w „jedynce” próg wyniósł 160,3 pkt., mat-fiz-inf 159,7 pkt., na mat-geo-ang 157,25 pkt. Najniższy próg był do klasy humanistycznej z rozszerzonym polskim, historią i wiedzą o społeczeństwie – 152 pkt.

W V LO też powstanie pięć klas. Najwyższy próg – 159 pkt. – był do klasy medyczno-biologicznej, a najniższy do połowy klasy humanistyczno-prawniczej z językiem francuskim – 147,6 (druga połowa klasy będzie się uczyć niemieckiego).

W IV LO powstanie pięć klas. Jeżeli wszyscy potwierdzą wolę podjęcia nauki na profilach, do których się zakwalifikowali, może być ciasno. Do niektórych klas zakwalifikowano bowiem aż po 39 osób. Tak jest w przypadku klasy mat-fiz-inf, nazywanej uniwersytecką, do której próg wyniósł 152,2 pkt., oraz klasy biologiczno-chemicznej (medycznej) z progiem 153,45 pkt. Najniższy próg był do klasy mat-geo – 147,7 pkt., a najwyższy do autorskiej klasy mat-fiz – 159,75 pkt.

W technikach – nawet tych bardziej obleganych – progi były zazwyczaj dużo niższe, często nieprzekraczające 100 pkt. Wyjątkiem była klasa „technik programista” w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Próg wyniósł tam 148,75 pkt.

Nie opublikowano jeszcze zbiorczych wyników, a więc informacji, ilu kandydatów zakwalifikowało się do szkół, a ilu nie.

Rekrutacja do liceów. Jak przebiegała?

2 lipca br. ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów, do których podeszli 25, 26 i 27 maja. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzona jest elektronicznie. Można było wybrać maksymalnie trzy placówki i ułożyć je według preferencji. Szkoła wskazana na pierwszej pozycji nazywana jest szkołą pierwszego wyboru. Nie ma ograniczeń w wyborze liczby oddziałów w wybranych szkołach.

Kandydat nie został przyjęty do wybranego oddziału, jeżeli nie uzyskał wymaganej liczby punktów. System informatyczny przydzielał taką osobę do oddziałów według ułożonej przez niego listy preferencji, aż znalazł miejsce w jednym z nich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGIONOWO. Jakie badania zdrowotne sfinansuje miasto?
Następny artykułUM Wadowice: Skorzystaj z pomocy w złożeniu wniosku o 300 plus – mobilne punkty ZUS w powiecie wadowickim