W trzech pierwszych kwadransach niedzielnego pojedynku w Mieście Mozarta ekipa trenera Roberta Kalabera ponownie rozgrywała bardzo dobre zawody, jednak w ostatnim Austriacy niestety rozwiązali “worek z bramkami”. Porażka oznacza, że hokeiści z Jastora stracili szansę na awans do dalszych gier.

W pierwszej tercji kibice nie zobaczyli żadnego gola, a najlepszą okazję do otwarcia wyniku miał Frenks Razgals, po którego strzale gospodarzy uratował słupek. W drugiej odsłonie kibice byli świadkami znakomitej walki “cios za cios”. Pierwszy skuteczny wyprowadził Red Bull w 30. minucie, gdy przy grze w przewadze (pierwszej tego dnia) skuteczną dobitką po strzale Petera Schneidera popisał się Mario Huber. Jastrzębianie nie załamali się utratą gola i odpowiedzieli około dwieście sekund później, kiedy to Dominik Jarosz obsłużył świetnym podaniem Martina Kasperlika, a ten w swoim stylu szybkim rajdem doprowadził do remisu.

Na starcie trzeciej tercji to JKH GKS Jastrzębie był bliższy uzyskania prowadzenia, m.in. za sprawą akcji Macieja Urbanowicza, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca gospodarzy. Początkiem nieszczęścia JKH okazała się pechowa sytuacja z pierwszych minut po przerwie, gdy w ferworze walki zraniony w twarz został Maris Jass. Niebawem w grze jastrzębian coś się zacięło, co szybko wykorzystał Jakub Borzęcki, który strzałem z dystansu pokonał Patrika Nechvatala. Wraz z upływem czasu było jeszcze gorzej, bo Salzburg poszedł za ciosem, w ciągu czterech kolejnych minut doprowadzając do wyniku 4:1. W tej sytuacji w 51. minucie Czech opuścił bramkę na rzecz debiutującego w CHL Michała Kielera. Mentalnie rozbici jastrzębianie nie byli w stanie powstrzymać będących w uderzeniu Austriaków, którzy bezlitośnie wykorzystali chwilę słabości gości i w ten sposób wykuli sobie awans do kolejnej rundy.

Przed JKH powrót do ekstraligowej rzeczywistości, czyli inauguracja sezonu PHL. Drużynę od razu czeka ciężkie zadanie, a mianowicie wyjazdowe starcie w Tychach, które odbędzie się w najbliższy piątek. Z kolei do CHL JKH wróci w październiku dwumeczem z Frisk Asker, z którym powalczy o trzecie miejsce w grupie.

Red Bull Salzburg – JKH GKS Jastrzębie 6:1 (0:0, 1:1, 5:0)

JKH GKS Jastrzębie:

Nechvatal (od 50:32 Kieler) – Bryk, Górny, Ł. Nalewajka, Rac, Kasperlik – Kostek, E. Sevcenko, A. Sevcenko, Pavlovs, Urbanowicz – Kamienieu, Jass, Razgals, Mlynarović, Kalns – Gimiński, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka, Baszyrow.

źródło: jkh.pl