A A+ A++

FOTO: ZPiT WRZOS Tancerki i tancerze podczas wyjazdu na przegląd zespołów ludowych “Pawie Pióra” w 2011

W czwartek, 20 stycznia w sali głównej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kamionce było spotkanie organizacyjne Zespołu Pieśni i Tańca „Wrzos”. Nabór jest skierowany do młodzieży z klas od 1 do 5 ze szkół podstawowych gminy Ostrów.  Jeśli chcesz by twoje dziecko zatańczyło, skontaktuj się z GCKiS w Kamionce pod numerem telefonu 172233134.

Dotąd zgłosiło się 10 dzieci, które będą tańczyć w reaktywowanym zespole. W tym 2, których rodzice przyjechali na spotkanie organizacyjne w czwartek 20 stycznia. Pani Jadwiga Łomnicka, instruktorka i wieloletnia szefowa „Wrzosu” przygotowała wystawę strojów ludowych rzeszowskich. Był też pokaz filmów z koncertów i wyjazdów „Wrzosu” a także istniejącej jeszcze wcześniej grupy „Biedronki”. I choć na spotkaniu pojawiły się tylko 2 nowe twarze, instruktorka cieszy się z każdej nowej tancerki tancerza. Liczy też na to, że dzieci dołączą.

Reaktywacji „Wrzosu” kibicuje Grzegorz Ożóg, wójt Gminy Ostrów. –  Idea istnienia zespołu jest ważna, bo to takie grupy są wizytówką gminy. Dają też szanse naszym mieszkańcom na spędzenie wolnego czasu w sposób twórczy. Widać to dobrze w Skrzyszowie, gdzie działa zespół mażoretek  – uważa wójt.

W czwartek 27 stycznia Jadwiga Łomnicka i dzieci są umówieni na pierwszą próbę tańców ludowych. Ci, którzy się już zapisali i ci, którzy chcą dołączyć zobaczą się w sali głównej GCKiS spotkają się w czwartek 27 stycznia o 17:00.  Próby na razie będą trwały tylko godzinę.

Zespół Pieśni i Tańca Wrzos działał w Kamionce od  2003 roku. Po raz ostatni spotkali się 24 października 2015 w Woli Ocieckiej na spotkaniu pożegnalnym. Tańczyły i śpiewały w nim dzieci z wielu szkół Gminy Ostrów, próby były prowadzone również w tych szkołach.  Do zespołu dochodziły dzieci najmłodsze i odchodziły z niego te, które kończyły naukę. W 2015 roku zainteresowanie było na tyle niskie, że „Wrzos” zawiesił działalność. Wcześniej były nie tylko występy na imprezach gminnych, szkolnych, ale też wyjazdy na festiwale.

Pomysł na reaktywację zakłada powstanie dwóch grup wiekowych dla klas od 1 do 3, oraz starszej dla dzieci z klas 4 do 6. Nie wiadomo jeszcze czy i jakie będzie zainteresowanie takimi zajęciami, natomiast po rozbudowie budynku GCKiS po raz pierwszy zespół miałby dobre warunki zarówno by ćwiczyć jak i występować.

Wojciech Naja




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowstał największy na świecie bioniczny robot
Następny artykułOdkryto nowy gatunek pasożyta. Morderca tarantul nazwany na cześć Jeffa Danielsa