A A+ A++

Wystartowały marszałkowskie granty dedykowane branżom gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej mogą się również ubiegać o preferencyjne pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowywana jest też kampania promująca kupowanie jedzenia na wynos.

– Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi – mówił marszałek Piotr Całbecki podczas konferencji prasowej, podczas której ogłosił zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness.

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy to zapowiadane wcześniej dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Nabór wniosków został oficjalnie ogłoszony 30 listopada. Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, można składać do 7 grudnia; umowy będą podpisywane w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Wypłaty przewidujemy jeszcze w grudniu.

Na potrzeby obsługi grantów uruchomiono dedykowany adres e-mailowy i podstronę na www.kujawsko-pomorskie.pl

– adres:

– podstrona (szczegółowa informacja i dokumenty): kujawsko-pomorskie.pl/gastrofit

Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację, kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Jako główne kryteria premiujące przyjmowany jest spadek obrotów wyższy niż 50 proc. Zwrócono się też do Komisji Europejskiej i właściwych ministerstw z wnioskiem o możliwość skierowania pomocy do firm założonych w 2020 roku.

Drugie proponowane narzędzie, które uruchomiono już wcześniej z myślą o wszystkich małych firmach, to pożyczki płynnościowe. Z analiz zespołu pod kierownictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który pracuje nad rozwiązaniami ratunkowymi dla gastronomii i branży fitness, wynika jednak, że większość tego typu przedsiębiorstw nie może z nich skorzystać. Dlatego wprowadzone są dla nich pożyczki, których zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco.

Wszystkie informacja na stronie Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

Więcej informacji TUTAJ

Informacja: Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzy Parkowej 2B wręczono pierwsze klucze do mieszkań (zdjęcia, wideo)
Następny artykułBezcenne rękopisy i starodruki czekają… na stronie internetowej. Niezwykła wystawa TNP [FOTO]