A A+ A++

Przedstawiamy raport zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie wołomińskim przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia – dane aktualne na 21 stycznia.

Liczba zakażonych: 47

Metodologia

  1. Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
  2. Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
  3. Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
  4. Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
  5. W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Wśród informacji ze stron ministerialnych są też takie, które rzadko są szerzej publikowane i omawiane. Do takich można chyba zaliczyć instruktaż co zrobić a szczególnie czego nie należy robić przed udaniem się na badanie w kierunku SARS-CoV-2; Co więc warto wiedzieć udając się na takiego badanie? Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości – dowód osobisty lub inny dokument poświadczający naszą tożsamość. Ważne jest też, aby był to ten sam dokument w oparciu o który wystawiono nam skierowanie na badanie. Okazuje się, że do takiego badania należy się również odpowiednio przygotować. Warto pamiętać, że minimum 2 godziny przed badaniem: • nie należy spożywać posiłków • nie należy pić • nie należy żuć gumy • nie należy płukać jamy ustnej ani nosa • nie należy myć zębów • nie należy przyjmować leków • nie należy palić papierosów.

Więcej informacji

Komentarze

komentarzy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzygotowania do 29 finału WOŚP – najnowsze informacje
Następny artykułCzy zatrudniony na zlecenie ma szansę na postojowe z ZUS?