A A+ A++

Termin oddania do użytku instalacji, w której paliwem do produkcji energii cieplnej i elektrycznej będą pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, zaplanowano na wrzesień 2024 roku. Inwestor – Krośnieński Holding Komunalny – zaznacza, że prace idą zgodnie z harmonogramem.

Władze Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego podkreślają, że jest to największa inwestycja w historii spółki. Jej wartość to ponad 135 milionów złotych (brutto). Rocznie w bloku energetycznym ma być spalanych ok. 22 tys. ton pozostałości z sortowania odpadów.

Wykonawcą Bloku Energetycznego jest polsko-francuskie konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Group.

Aktualnie trwają prace ziemne, w tym żelbetowe, związane m.in. z budową fundamentów i płyt fundamentowych pod halę technologiczną, obiekty bunkrów i kotła, oraz prace instalacyjne.

Wykonawca kompletuje też podstawowe urządzenia i maszyny, które będą na wyposażeniu budowanej instalacji, m.in.: kocioł parowy, ruszt wahliwy, turbina parowa. Montaż kluczowych urządzeń planowany jest na III kwartał tego roku.

Plac budowy zmienia się z tygodnia na tydzień. Prace związane z budową Bloku Energetycznego idą zgodnie z harmonogramem i wiele wskazuje na to, że niebawem zakończy się etap prac ziemnych i “wyjdziemy na powierzchnię” – mówi Jan Guzik, dyrektor ds. technicznych w KHK.

Władze miejskiej spółki komunalnej zaznaczają, że Blok Energetyczny będzie obiektem nowoczesnym, spełniającym wszystkie normy środowiskowe i bezpieczeństwa dla otoczenia. – Zastosowane zostaną w nim sprawdzone technologie i najlepsze rozwiązania – tłumaczą.

Dodają, że wszystko znajdować się będzie w zamkniętej konstrukcyjnie hali, a zastosowana w obiekcie zaawansowana instalacja oczyszczania spalin spowoduje istotne obniżenie poziomu emisji w porównaniu do obecnego stanu. Co ważne, emisje te będą kontrolowane w sposób ciągły poprzez automatyczne systemy pomiarowe.

Autor: tom
Zdjęcia: Instal Warszawa

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIgrzyskowy Bieg Nocny. Zapisy internetowe przedłużone do 17 kwietnia
Następny artykułRakoczy urwał się obronie Radomiaka i wykorzystał błąd Kobylaka [WIDEO]