A A+ A++

Skytrax opublikował prestiżowy ranking najlepszych lotnisk World Airport Awards 2022. Wskazano je na podstawie głosów 10 milionów podróżnych z ponad 90 krajów. W pierwszej piątce znalazły się katarski Hamad 9rok temu też 1), tokijska Haneda (2), singapurskie Changi (3), drugie lotnisko tokijskie, Narita (5), i seulski Incheon (4).

W drugiej piątce pojawiają się porty lotnicze z innych kontynentów, Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (duży awans z 15 w zeszłym roku), lotnisko w Monachium (6), w Stambule (17) i w Zurychu (7), a zamyka ją japoński port lotniczy Kansai (9).

Lotnisko w Singapurze zdobyło też nagrody za najlepszą obsługę personelu lotniskowego i najlepsze restauracje. To w Stambule uzyskało nagrody za najlepsze możliwości, jeśli chodzi o zakupy na lotnisku na świecie, i jako najbardziej przyjazne rodzinie. Z kolei Tokio Haneda międzynarodowa społeczność pasażerów uznała między innymi za najczystsze na świecie i najlepsze dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Za kontrolę bezpieczeństwa wyróżniono Zurich Airport, w kategorii najlepsze nowe lotnisko tytuł przyznano Bahrajnowi. Najlepszym lotniskiem w Europie Środkowej zostało lotnisko w Monachium, a w Europie Wschodniej – w Budapeszcie.

W pierwszej 100 najlepszych portów na świecie nie znalazł się żaden port lotniczy z Polski. Lotnisko Chopina w Warszawie ostatni raz pojawiło się w rankingu w 2020 roku, kiedy zajęło 88. miejsce, a wcześniej w 2019 r. na miejscu 91.

Międzynarodowy Port Lotniczy Hamad obsłużył w 2021 roku 17,1 miliona pasażerów. W tym roku jest oficjalnym partnerem Mistrzostw Świata FIFA w Katarze.

Nagrody World Airport Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla branży lotniskowej, przyznawane przez klientów w największym, corocznym, światowym badaniu satysfakcji, obejmującym ponad 550 lotnisk.

20 najlepszych lotnisk na świecie w 2022 r

1. Międzynarodowy Port Lotniczy Hamad

2. Międzynarodowy Port Lotniczy Tokio (Haneda)

3. Lotnisko Singapur Changi

4. Międzynarodowy port lotniczy Narita

5. Międzynarodowy port lotniczy In … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza Big Book Festival. Zadaj pytanie Joannie Bator, laureatce Literackiej Nagrody „Nike”
Następny artykułME w szermierce: Szpadziści przegrali w ćwierćfinale, szablistki dziewiąte